Trwa ładowanie...
d2sy8ee

Zabójstwo Marka Papały. Sąd wydał wyrok

Sąd wydał wyrok ws. zabójstwa Marka Papały. Igor M. ps. Patyk został uniewinniony ze wszystkich zarzutów, w tym głównego zarzutu zabójstwa byłego szefa policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Papała został zastrzelony w 1998 r.
Marek Papała został zastrzelony w 1998 r. (PAP, Fot: PAP/Mateusz Marek, Mateusz Marek)
d2sy8ee

Wyrok ws. zabójstwa Marka Papały zapadł po 22 latach od zbrodni. Szef polskiej policji w latach 1997-1998 r. został zastrzelony przy ul. Rzymowskiego w Warszawie 25 czerwca 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał.

Obrona domagała się uniewinnienia Igora M. ps. Patyk z zarzutu zabójstwa oraz umorzenia postępowania w przypadku zarzutów związanych z kradzieżami samochodów. - Nikt z nas nigdy nie pozbawił nikogo życia, na tej sali nie znajduje się nikt, kto miał związek z tym przestępstwem - podkreślał sam oskarżony. Groziło mu dożywocie.

Ostatecznie warszawski sąd okręgowy uniewinnił "Patyka" ze wszystkich postawionych mu przez łódzką prokuraturę zarzutów, w tym głównego zarzutu zabójstwa byłego szefa policji Marka Papały.

d2sy8ee

Zobacz też: Burza po słowach Aleksandra Kwaśniewskiego dla WP. Doszło do ostrej wymiany zdań w studiu

Marek Papała został zabity. Poprzedni proces też skończył się uniewinnieniem

Wraz z Igorem M. oskarżono sześć innych osób. Robert J., Mariusz M. oraz Tomasz W. oprócz kradzieży byli oskarżeni o dokonanie rozboju na Papale, za co prokuratura zażądała 15 lat więzienia. W przypadku większości zarzutów - w tym najpoważniejszego zarzutu rozboju - obrona wnosiła o uniewinnienie.

Oskarżonych sąd również uniewinnił bądź zdecydował o umorzeniu postępowania.

Poprzedni proces w sprawie zabójstwa Papały skończył się w 2013 r. uniewinnieniem Andrzeja Z. "Słowika" i Ryszarda Boguckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sy8ee

Podziel się opinią

Share
d2sy8ee
d2sy8ee
Więcej tematów