Trwa ładowanie...
d21p6jr

Zabójca 19-letniej Dominiki z Komornik planował swój czyn. Znamy opinię biegłych

Powracamy do sprawy bestialskiego zabójstwa 19-letniej Dominiki z Komornik (woj. dolnośląskie). W toku śledztwa biegli stwierdzili, że morderca był w pełni poczytalny i w pełni zaplanował swój czyn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabójca 19-letniej Dominiki z Komornik planował swój czyn. Znamy opinię biegłych
(WP.PL)
d21p6jr

Do wstrząsającego zabójstwa 19-letnej Dominiki z Komornik niedaleko Środy Śląskiej doszło 17 listopada 2014 r. Dziewczyna wracała wtedy do domu z korepetycji z języka angielskiego. Nazajutrz jej ciało znaleziono w rowie przy drodze krajowej nr 94. Sprawą zabójstwa zajął się specjalnie powołany przez komendanta wojewódzkiego policji zespół śledczy.

18 grudnia 2014 r. policja zatrzymała podejrzanego o dokonanie tej zbrodni 45-letniego Zbigniewa R. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Został tymczasowo aresztowany, a także skierowany na obserwację psychiatryczną, która miała stwierdzić, czy w momencie popełniania czynu był poczytalny.

- Dobiegła końca ośmiotygodniowa obserwacja zatrzymanego i biegli przedłożyli w prokuraturze opinię, w której stwierdzili, że nie ma powodów, by podważać poczytalność Zbigniewa R. podczas popełnienia zabójstwa. Zwrócono również uwagę na widoczne w zachowaniu mężczyzny elementy świadczące o planowaniu takiego postępowania – mówi w rozmowie z Wirtualną Polska Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Biegli stwierdzili także, że fakt popełnienia czynu nie wzbudził w podejrzanym żadnych emocji.

Nie ma zatem przeszkód, by Zbigniew R. odpowiadał przed sądem. – W ciągu najbliższych dni rozpoczniemy formułowanie aktu oskarżenia w tej sprawie – zapewnia Małgorzata Klaus.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d21p6jr

Podziel się opinią

Share
d21p6jr
d21p6jr
Więcej tematów