Trwa ładowanie...
d2m0gjc

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie

Nowe fakty w sprawie morderstwa 19-letniej Dominiki. Prokuratura przedstawiła zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 45-latkowi podejrzanemu o tę zbrodnię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
(Policja)
d2m0gjc

Prokuratura w oparciu o materiał dowodowy przedstawiła właśnie 45-letniemu mieszkańcowi powiatu średzkiego (woj. dolnośląskie) zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

O zatrzymaniu podejrzanego o zabójstwo 19-letniej Dominiki pisaliśmy w piątek. Policja potwierdziła właśnie ten fakt. - Zatrzymany to 45-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Funkcjonariusze ujęli mężczyznę w czwartek, 18 listopada, w miejscu jego zamieszkania. Był zaskoczony i nie stawiał oporu - mówi st. asp. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jak informuje Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, 45-letni Zbigniew R. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył obszerne wyjaśnienia oraz wziął udział w wizji lokalnej, podczas której wskazał dokładne miejsce dokonania zbrodni i opisał jej przebieg. Szczegółów sprawy prokuratura obecnie nie ujawnia. Zbigniew R. decyzją prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

d2m0gjc

Do brutalnego zabójstwa 19-latki doszło 17 listopada 2014 r. w Komornikach koło Środy Śląskiej, gdy dziewczyna wracała po zajęciach szkolnych do domu. Nazajutrz jej ciało odnaleziono w rowie przy drodze krajowej nr 94.

Zatrzymanie 45-letniego Zbigniewa R. to efekt działań specjalnej grupy dochodzeniowo-śledczej powołanej przez komendanta wojewódzkiego policji. - Nad wyjaśnieniem brutalnego zabójstwa nieprzerwanie pracowali policjanci z pionu operacyjnego i dochodzeniowo-śledczego z Wrocławia we współpracy z funkcjonariuszami komendy powiatowej w Środzie Śląskiej, prokuraturą oraz biegłymi - dodaje Petrykowski.

Każdy ślad był sprawdzany drobiazgowo we współpracy z Laboratorium Kryminalistycznym KWP we Wrocławiu oraz Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP w Warszawie. W działaniach pomagały również psy tropiące policji dolnośląskiej oraz saksońskiej. Dzięki tym działaniom udało się zebrać materiał, który pozwolił na zatrzymanie sprawcy tej brutalnej zbrodni.

d2m0gjc

Podziel się opinią

Share
d2m0gjc
d2m0gjc
Więcej tematów