pakistan
01-01-2013 (19:02)

Zabito siedmioro pracowników organizacji pomocowej w Pakistanie

Siedmioro pracowników pakistańskiej organizacji pomocowej, w tym sześć kobiet, zostało zastrzelonych przez nieznanych sprawców w prowincji Chaber-Pachtunchwa na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowała policja. Tymczasem w Karaczi, w wyniku wybuchu bomby zginęły co najmniej dwie osoby, a 50 innych zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ofiara zamachu w Karaczi
Ofiara zamachu w Karaczi (PAP, Fot: Rehan Khan)
WP

Według niej działający z ukrycia zamachowcy zaatakowali nieoznakowany mikrobus organizacji SWWS.

Szef SWWS Dżawed Achtar powiedział, że być może ofiary pomylono z ekipą prowadzącą szczepienia.

W grudniu w kilku atakach w Pakistanie zabito łącznie dziewięć osób uczestniczących w kampanii szczepień przeciwko chorobie Heinego-Medina. Jak twierdzą władze, sprawcami byli islamiści.

WP

W wybuchu bomby, do jakiego doszło na zatłoczonym terenie w największym mieście Pakistanu Karaczi, zginęły co najmniej dwie osoby, a 50 innych zostało rannych - poinformowała policja.

Według niej dwóch rannych jest w stanie krytycznym. Bomba była najprawdopodobniej umieszczona na motorowerze.

Na razie nie wiadomo, kto był celem zamachu, dokonanego w dzielnicy Aisza Manzil. W pobliżu miejsca eksplozji odbywał się polityczny wiec. Wybuch słyszano w promieniu kilku kilometrów.

Położone nad Morzem Arabskim 18-milimowe Karaczi jest finansową stolicą Pakistanu. Plagami miasta są zarówno akty zbrojnej rebelii islamskiej, jak i przemoc czysto kryminalnej natury.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP