Trwa ładowanie...
d42uz19

Zabił 75-latkę i podpalił mieszkanie, by zatrzeć ślady. Grozi mu dożywocie

39-letni mężczyzna poszedł do mieszkania znanej mu z widzenia 75-latki, by wyłudzić od niej pieniądze na alkohol. Gdy odmówiła, udusił kobietę. Podpalił też mieszkanie, żeby zatrzeć za sobą ślady. Teraz za popełnione czyny grozi mu dożywocie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabił 75-latkę i podpalił mieszkanie, by zatrzeć ślady. Grozi mu dożywocie
(slaska.policja.gov.pl)
d42uz19

16 listopada w jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada w Chorzowie wybuchł pożar. Wezwani na miejsce strażacy znaleźli w środku ciało kobiety. Po sekcji zwłok okazało się, że 75-latka zmarła nie z powodu zatrucia tlenkiem węgla, a przez uduszenie.

- Policja ustaliła, że związek z tym zdarzeniem może mieć 39-latek. Mężczyzna ukrył się w okolicach Poznania, tam go zatrzymaliśmy - mówi w rozmowie z WP.PL Justyna Dziedzic, oficer prasowy chorzowskiej policji. - Okazało się, że mężczyzna spożywał alkohol wraz ze swoimi znajomymi i zabrakło im pieniędzy na kontynuację libacji, dlatego poszedł do mieszkania 75-latki, którą znał tylko z widzenia i chciał od niej uzyskać pieniądze - dodaje policjantka.

75-latka odmówiła, wtedy 39-latek udusił ją, a mieszkanie podpalił, żeby zatrzeć ślady. Morderca i podpalacz został zatrzymany w okolicach Poznania w środę. W czwartek usłyszał prokuratorskie zarzuty zabójstwa oraz wywołania pożaru, zagrażającego zdrowiu lub nawet życiu wielu osób. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione zbrodnie grozi mu dożywotnie więzienie.

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów