Trwa ładowanie...
d38fvmb
Policja

Zaatakował go, okradł i groził śmiercią. Wcześniej pili razem alkohol

• Zatrzymano podejrzanego o rozboje
• Mężczyzna w ciągu dwóch dni dwa razy okradł znajomego w jego mieszkaniu
• 35-latek groził poszkodowanemu śmiercią
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaatakował go, okradł i groził śmiercią. Wcześniej pili razem alkohol
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d38fvmb

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Z ich ustaleń wynika, że w ciągu dwóch dni dwukrotnie okradł on pokrzywdzonego 51-latka w jego mieszkaniu.

2 maja funkcjonariusze zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Sprawca pobił poszkodowanego i skradł mu kilka przedmiotów.

Okazało się, że 35-latek próbował dostać się do domu 51-latka i zażądał od niego wydania pieniędzy. Kiedy ten wyszedł na korytarz, by wezwać pomoc, napastnik pchnął go tak mocno, że starszy mężczyzna doznał poważnego urazu kolana i nie mógł się już bronić. Wtedy agresor zabrał mu klucze i ukradł telewizor.

d38fvmb

Jeszcze dwa dni wcześniej mężczyźni spotkali się w tym samym mieszkaniu i pili wspólnie alkohol. Już wtedy 35-latek okradł swojego kompana z pieniędzy, zabrał mu też telefon i groził pozbawieniem życia.

Policjantom udało się schwytać mężczyznę, mimo że poszkodowany podał im inne dane osobowe sprawcy. W chwili zatrzymania 35-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i niedawno warunkowo wyszedł z więzienia. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

d38fvmb

Podziel się opinią

Share
d38fvmb
d38fvmb
Więcej tematów