Trwa ładowanie...

Z powodu ulewy odwołano procesję z udziałem papieża

Ulewne deszcze padające w Rzymie całkowicie zmieniły przebieg uroczystości Bożego Ciała pod przewodnictwem Benedykta XVI. Po raz pierwszy od wielu lat nie odbyła się tradycyjna procesja z bazyliki świętego Jana na Lateranie do bazyliki Matki Bożej Większej.

Share
Z powodu ulewy odwołano procesję z udziałem papieżaŹródło: AFP
d2n2jet

Poprzedzająca procesję eucharystyczną msza, również z powodu kolejnej w czwartek ulewy, odbyła się wieczorem nie jak zawsze na placu na Lateranie, ale w bazylice.

W homilii podczas mszy Benedykt XVI powiedział, że celem kapłaństwa jest "zmienić świat mocą Bożej miłości".

Po mszy z udziałem kilkudziesięciu kardynałów i biskupów oraz kilku tysięcy wiernych papież pozostał w bazylice, gdzie uczestniczył w adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie poprowadził procesji, której trasa przebiega ulicą Merulana, łączącą obie bazyliki.

d2n2jet

W poprzednich latach tak, jak pod koniec pontyfikatu Jan Paweł II, Benedykt XVI przewodniczył wielotysięcznej procesji jadąc na samochodzie - platformie.

Cieniem na rzymskich obchodach Bożego Ciała położyła się tragedia w Turcji, gdzie w czwartek został zamordowany przewodniczący tamtejszego episkopatu, włoski biskup Luigi Padovese.

Watykan jest wstrząśnięty tą zbrodnią, o czym powiedział rzecznik ksiądz Federico Lombardi. - Kościół płaci nową daninę krwi - oświadczył.

d2n2jet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n2jet
d2n2jet
Więcej tematów