Trwa ładowanie...

Z Czarnogóry wydalono czterech radykalnych islamistów

Czterech radykalnych islamistów zostało wydalonych z Czarnogóry - poinformowały czarnogórskie media, powołując się na przedstawicieli władz. Chodzi o muzułmańskich radykałów, którzy nie mieli zezwoleń na pobyt na terenie Czarnogóry i zostali zatrzymani w trakcie policyjnych kontroli drogowych. Dwóch z nich wydalono z powrotem do Serbii, a dwóch do Bośni.

Share
Z Czarnogóry wydalono czterech radykalnych islamistów
Źródło: AFP, Fot: DELIL SOULEIMAN
dgn7fwl

Czarnogórskie ministerstwo spraw wewnętrznych zapowiedziało kontynuowanie działań prewencyjnych przeciwko zamachom terrorystycznym i rekrutowaniu obywateli Czarnogóry do akcji zbrojnych za granicą.

Liczba czarnogórskich radykalnych islamistów szacowana jest na 100 do 120 z ośrodkiem w miejscowości Plav na północnym wschodzie kraju, w pobliżu granic Kosowa i Albanii.

Od lutego w Sarajewie toczy się proces muzułmańskiego duchownego Huseina Bilala Bosnicia, uważanego za nieoficjalnego przywódcę radykalnych sunnitów - wahhabitów w Bośni i Hercegowinie. Akt oskarżenia zarzuca mu publiczne nawoływanie do działalności terrorystycznej oraz rekrutowanie w latach 2013-14 ochotników dla bojówek Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku.

dgn7fwl

Podziel się opinią

Share
dgn7fwl
dgn7fwl
Więcej tematów