Trwa ładowanie...
d40rkfd
d40rkfd

Z całej Polski płynie pomoc dla 15-letniego Wojtka, który czeka na przeszczep płuc

Cała Polska pomaga 15-letniemu Wojtkowi z Zielonej Góry, który czeka na przeszczep płuc. Historia chorego nastolatka, nagłośniona przez media, poruszyła tysiące osób. Chłopiec dostał od anonimowego sponsora przenośny koncentrator tlenu. Ludzie i instytucje zbierają też na przeszczep. Wpłacają pieniądze na specjalne konta Caritasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d40rkfd

Dzięki wsparciu darczyńców, chłopiec dostał urządzenie, które pomaga mu w oddychaniu. Wojtek pojedzie też na konsultację medyczną do Wiednia. Koszt samej operacji to 120 tysięcy euro, czyli prawie pół miliona złotych.

- Znalazł się prywatny sponsor, który nie chciał się ujawnić - mówi Andrzej Nadachewicz, ojciec Wojtka, pokazując koncentrator tlenu, przenośne urządzenie, które ułatwia jego synowi oddychanie.

d40rkfd

Wojtek jest szczęśliwy, że chce mu pomóc tak wiele osób. - Cieszę się, że pieniądze tak szybko się zbierają na ten przeszczep i w końcu będę mógł mieć te nowe płuca. Ponad dwa miesiące nie byłem na dworze, no i jak wyszedłem dzisiaj, to poczułem się taki bardziej orzeźwiony - relacjonuje przebieg krótkiego spaceru z koncentratorem.

Pieniądze na operację Wojtka można wpłacać na specjalne konta Caritas i fundacji Kawałek Nieba.

d40rkfd

Podziel się opinią

Share
d40rkfd
d40rkfd
Więcej tematów