Trwa ładowanie...
27-10-2014 14:46

Z 500 tys. klocków LEGO zbudowali replikę Titanica!

Do 7 grudnia w poznańskiej Galerii Pestka można podziwiać wystawę klocków LEGO, z których zbudowano m.in. Statuę Wolności, Pałac Kultury, a nawet 11-metrowego Titanica.

Z 500 tys. klocków LEGO zbudowali replikę Titanica!Źródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d1mmlus
d1mmlus

W miniony weekend w Galerii Pestka otwarto wystawę klocków LEGO. Można na niej podziwiać niezwykłe budowle wykonane z najsłynniejszych klocków świata. Zwiedzający mogą oglądać m.in. Statuę Wolności, warszawski Pałac Kultury i Nauki, Forum Romanum, Biały Dom, a także pojazdy i postacie znane np. z takich filmów jak "Gwiezdne Wojny".

Na wystawie można też podziwiać różnego rodzaju makiety w całości wykonane z LEGO przedstawiające np. stację kolejową, wesołe miasteczko czy średniowieczny zamek.

Zdecydowanie największe wrażenie robi jednak makieta Titanica w skali 1:25. Statek ma aż 11 metrów długości i 3 metry wysokości, a do jego budowy zużyto ponad 500 tysięcy klocków. Przy jej budowie pracowało kilkanaście osób, a praca zajęło im około roku. To największa i najbardziej spektakularna budowla z kloców znajdująca się w Polsce i jedna z największych na świecie.

Wystawa znajduje się na pierwszym piętrze galerii handlowej Pestka. Wstęp na nią jest płatny - bilety kosztują od 10 do 14 zł (w zależności od dnia i godziny). Dzieci mające mniej niż 95 cm wzrostu wchodzą za darmo (nie dotyczy grup zorganizowanych). Wystawę można zwiedzać do 7 grudnia w godzinach otwarcia Galerii Pestka.

Chociaż wydaje się, że głównym adresatem wystawy są dzieci, wśród zwiedzających można spotkać osoby właściwie w każdym wieku. W końcu któż z nas nigdy nie bawił się klockami LEGO?

d1mmlus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mmlus
Więcej tematów