Trwa ładowanie...
d1hvwxo
pecet
08-08-2007 08:00

Wzrost sprzedaży pecetów w Europie


O 9,3 procenta zwiększyła się sprzedaż komputerów w Europie
Zachodniej w drugim kwartale bieżącego roku, w porównaniu z
analogicznym okresem roku ubiegłego - wynika z danych firmy
badawczej Gartner Inc.

d1hvwxo
d1hvwxo

W II kwartale w Europie Zachodniej sprzedano 11,2 miliona pecetów, z czego blisko połowa trafiła na rynek niemiecki, francuski i brytyjski.

W samej Wielkiej Brytanii sprzedaż wzrosła o 8 procent do poziomu 2,1 miliona komputerów. Największym dostawcą urządzeń na brytyjskim rynku jest Dell Inc. Jednak w II kwartale firma zanotowała spadek sprzedaży o 7,1 procenta, do poziomu 530 tysięcy pecetów.

W Niemczech w okresie kwiecień - czerwiec sprzedano 2 miliony komputerów - wzrost o 5,7 procenta w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Liderem rynku jest tutaj spółka joint venture Fujitsu-Siemens, z udziałem na poziomie 15,1 procenta.

Z kolei we Francji klienci kupili 1,85 miliona pecetów, a najwięcej sprzedał ich światowy lider branży, firma Hewlett-Packard. Zanotowała ona 20,6 procenta udziałów we francuskim rynku.

d1hvwxo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hvwxo
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj