Trwa ładowanie...
d16358s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wzrost nienawiści wobec muzułmanów w Wielkiej Brytanii

Liczba przestępstw nienawiści wobec muzułmanów gwałtownie wzrosła, o niemal 275 proc., od zamachów w Paryżu z 13 listopada - podała organizacja Tell MAMA, która w Wielkiej Brytanii od 2012 r. monitoruje islamofobiczne incydenty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(fotolia, Fot: Jasmin Merdan)
d16358s

Tell MAMA (Measuring Anti-Muslim Attacks) wzorowana na organizacji dobroczynnej CST, monitorującej przejawy antysemityzmu i zapewniającej wsparcie jego ofiarom, podała, że w ciągu ośmiu dni od zamachów w Paryżu odnotowała 115 antymuzułmańskich incydentów nienawiści w porównaniu z 42 w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Większość incydentów to uliczne zaczepki, których ofiarami były muzułmanki w wieku 14-45 lat noszące hidżaby, a napastnikami głównie młodzi biali mężczyźni.

Podobny skok w liczbie incydentów zanotowano po zamordowaniu w maju 2013 roku brytyjskiego żołnierza Lee Rigby'ego przez dwóch konwertytów na islam. Tym razem nie było jednak ataków na meczety, jak po tym zabójstwie.

We wrześniu londyńska policja podała, że liczba zgłoszonych islamofobiczych incydentów w brytyjskiej stolicy wzrosła o 71 proc. w stosunku do poprzednich 12 miesięcy i przypisała ten wzrost lepszemu raportowaniu i lepszej świadomości wśród funkcjonariuszy.

d16358s

Podziel się opinią

Share

d16358s

d16358s
Więcej tematów