Trwa ładowanie...
23-11-2015 17:05

Wzrost nienawiści wobec muzułmanów w Wielkiej Brytanii

Liczba przestępstw nienawiści wobec muzułmanów gwałtownie wzrosła, o niemal 275 proc., od zamachów w Paryżu z 13 listopada - podała organizacja Tell MAMA, która w Wielkiej Brytanii od 2012 r. monitoruje islamofobiczne incydenty.

Wzrost nienawiści wobec muzułmanów w Wielkiej BrytaniiŹródło: fotolia, fot: Jasmin Merdan
d3vw52x
d3vw52x

Tell MAMA (Measuring Anti-Muslim Attacks) wzorowana na organizacji dobroczynnej CST, monitorującej przejawy antysemityzmu i zapewniającej wsparcie jego ofiarom, podała, że w ciągu ośmiu dni od zamachów w Paryżu odnotowała 115 antymuzułmańskich incydentów nienawiści w porównaniu z 42 w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Większość incydentów to uliczne zaczepki, których ofiarami były muzułmanki w wieku 14-45 lat noszące hidżaby, a napastnikami głównie młodzi biali mężczyźni.

Podobny skok w liczbie incydentów zanotowano po zamordowaniu w maju 2013 roku brytyjskiego żołnierza Lee Rigby'ego przez dwóch konwertytów na islam. Tym razem nie było jednak ataków na meczety, jak po tym zabójstwie.

We wrześniu londyńska policja podała, że liczba zgłoszonych islamofobiczych incydentów w brytyjskiej stolicy wzrosła o 71 proc. w stosunku do poprzednich 12 miesięcy i przypisała ten wzrost lepszemu raportowaniu i lepszej świadomości wśród funkcjonariuszy.

d3vw52x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vw52x
Więcej tematów