Trwa ładowanie...
ycipk-vc48ma

"Wyzwanie 48 godzin". Rodzice przerażeni doniesieniami o nowej grze na Facebooku

Światowe media donoszą o nowej, bardzo niebezpiecznej grze, która pojawiła się na Facebooku. Chodzi o to, by upozorować własne zaginięcie i przez 48 godzin nie dawać znaku życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Facebooka odniósł się do nowego wyzwania.
Rzecznik Facebooka odniósł się do nowego wyzwania. (flickr.com, Fot: woodleywonderworks)
ycipk-vc48ma

Zasady są proste - dziecko podejmujące "Wyzwanie 48 godzin" musi zdobyć, jak najwięcej punktów. Każdy post, w którym wymieniono imię dziecka z informacją o jego zaginięciu oznacza jeden punkt. Innymi słowy - im więcej internautów zaangażuje się w akcję poszukiwawczą, tym więcej punktów zdobędzie gracz.

Po upływie 48 godzin uczestnicy mogą "wyjść z ukrycia" i dać znać swoim najbliższym, że są bezpieczni. Rzecznik Facebooka poinformował, że do tej pory nie było zgłoszenia o osobie biorącej udział w wyzwaniu.

ycipk-vc48ma

"Bezpieczeństwo młodych ludzi na Facebooku traktujemy bardzo poważnie" - powiedział i zapewnił o ścisłej współpracy z ekspertami do spraw bezpieczeństwa nieletnich, m.in. popularną stroną Childnet.

"Zachęcamy ludzi do korzystania z narzędzi raportowania dostępnych na każdej stronie na Facebooku. Jeśli zobaczą państwo post dotyczący wyzwania bardzo prosimy o podjęcie interwencji" - zaapelował rzecznik.

"Wyzwanie 48 godzin" od razu zostało połączone z innym wyzwaniem, o którym w 2015 roku pisały światowe media. Chodzi o "Grę 72", również polegającą na upozorowaniu własnego zaginięcia na okres 72 godzin. Gra okazała się jednak miejską legendą - w rzeczywistości nikt nigdy nie podjął tego wyzwania.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-vc48ma

ycipk-vc48ma
ycipk-vc48ma
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów