Trwa ładowanie...

Wywołał alarm terrorystyczny. Kierowca podejrzanej furgonetki w rękach policji

Policja przesłuchuje kierowcę hiszpańskiej furgonetki wyładowaną butlami z gazem, którą znaleziono przed salą koncertową Maassilo w Rotterdamie. Kierowca jest Hiszpanem - poinformował w środę wieczorem burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb.
Share
Wywołał alarm terrorystyczny. Kierowca podejrzanej furgonetki w rękach policji
Źródło: Twitter, Fot: b/d
d42c3t5

Wcześniej odwołano koncert rockowy kalifornijskiej grupy Allah-Las, który miał odbyć się w tej sali, po otrzymaniu ostrzeżenia hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym zagrożeniu terrorystycznym.

Aboutaleb zastrzegł, że nie jest na razie jasne, czy jest związek między furgonetką a ostrzeżeniem hiszpańskiej policji. - To musi być dopiero ustalone. Na razie nie możemy powiedzieć nic więcej - powiedział burmistrz. Dodał, że "nie należy wyciągać pochopnych konkluzji".

Koncert, który miał się odbyć w środę wieczorem w sali Maassilo, odwołano w ostatniej chwili. Sala może pomieścić do tysiąca osób. Koncert miał się zacząć o godz. 20.30.

Przed wejściem do sali widać było policjantów w kamizelkach kuloodpornych i funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych DSI. Budynek ewakuowano, a dziesiątkom widzów, którzy przyszli na koncert, kazano zawrócić.

d42c3t5

Podziel się opinią

Share
d42c3t5
d42c3t5
Więcej tematów