Trwa ładowanie...
Wojciech Cejrowski

"Wyszukany" epitet Wojciecha Cejrowskiego o sędziach Sądu Najwyższego. "Głupki"

Słynący z ostrego języka Wojciech Cejrowski tym razem ocenił Sąd Najwyższy. - Słowo "konstytucja" umieszczane na gmachach występuje w kontekście konkretnej partii politycznej. Jeżeli sąd twierdzi, że to zwykłe słowo ze słownika, to udaje głupka - podkreślił.

Share
"Wyszukany" epitet Wojciecha Cejrowskiego o sędziach Sądu Najwyższego. "Głupki"
Źródło: East News, fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
dv11te1

Znany podróżnik Wojciech Cejrowski jest przeciwnikiem wieszania banerów z napisem "konstytucja" na budynkach. W programie TVP Info "Minęła 20" komentował umieszczenie wielkiej płachty na gmachu Sądu Najwyższego.

- SN powinien rozwiązywać spory polityczne. A słowo "konstytucja" umieszczane na gmachach występuje w kontekście konkretnej partii politycznej, kojarzone jest bardzo precyzyjnie z opozycją - powiedział. Jego zdaniem sędziowie SN mówiąc inaczej, mówią "głupio i przede wszystkim nieprawdziwie".

- W danym monecie "konstytucja" to hasło polityczne. Jeżeli sąd udaje, że nie wie, o co chodzi, to udaje głupka - podkreślił Cejrowski.

dv11te1

Odniósł się też do afery w Legionowie. Przypomnijmy, że media społecznościowe obiegł film z niewybrednymi komentarzami prezydenta Legionowa wobec kandydatek do rady miasta.

- Gdyby ktoś zrobił to, co Smogorzewski, to wyleciałby najpewniej ze swojego stanowiska. Jak widać w Legionowie takie rzeczy uchodzą. Mieszkańcy zadecydują, ale ja uważam, że jeśli nawet ktoś z ciężkim wyrokiem wygra wybory, to powinien rządzić z celi - ocenił.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv11te1

Podziel się opinią

Share
dv11te1
dv11te1
Więcej tematów