Trwa ładowanie...
d6bydfb

Wystawa World Press Photo w Bunkrze Sztuki w Krakowie

Do 26 listopada w Bunkrze Sztuki będziemy mogli oglądać wystawę World Press Photo. Jest to już siedemnasta edycja prezentowana w krakowskiej galerii - poprzednie zgromadziły ponad 400 tys. widzów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystawa World Press Photo w Bunkrze Sztuki w Krakowie
(facebook.com/bunkiersztuki)
d6bydfb

Co roku niezależne międzynarodowe jury w ramach 9 różnych kategorii ocenia prace nadesłane przez fotografów prasowych, agencje, gazety i magazyny ze wszystkich zakątków świata. W 2014 roku do konkursu zgłosiło się 5 754 fotografów ze 132 krajów - nadesłano łącznie 98 671 zdjęć konkursowych.

Główną nagrodę tegorocznej edycji otrzymał John Stanmeyer z Agencji Fotograficznej VII. Jego praca ukazuje afrykańskich imigrantów nocą na brzegu miasta Djibouti, unoszących telefony komórkowe, aby złapać tańszy sygnał z sąsiedniej Somalii - wątłą nić kontaktu z rodziną znajdującą się za granicą. Zdjęcie zwyciężyło także w kategorii Problemy Współczesne, a wykonane zostało dla National Geographic.

Wystawę zwycięskich prac można oglądać codziennie w Bunkrze Sztuki w godzinach od 10:00 do 20:00. Bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 6 zł, a rodzinny 20 zł.

d6bydfb

Podziel się opinią

Share

d6bydfb

d6bydfb
Więcej tematów