Trwa ładowanie...

Wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego

Do 28 września 2014 roku w „Galerii przy kozach” Służewskiego Domu Kultury przy ul. Bacha 15 prezentowana będzie wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego.
Share
Wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego
Źródło: WawaLove.pl
d2zlxfa

Ten wszechstronny twórca największą popularność i uznanie szerszej publiczności zyskał dzięki swoim pracom malarskim przedstawiającym, tak charakterystyczne dla niego, mroczne, fantastyczno-apokaliptyczne wizje świata. Wystawa prezentowana w galerii SDK jest okazją do zapoznania się z mniej znaną większemu gronu odbiorców, twórczością graficzną i fotograficzną. Niewielu wielbicieli twórczości Beksińskiego pamięta, że swoją działalność artystyczną rozpoczynał od fotografii. To czarno białe zdjęcia prezentowane w 1958 r. na wystawach w Warszawie, Gliwicach i Poznaniu, przyniosły mu wysokie oceny krytyków i były początkiem jego drogi do wielkiej sławy.

Miejsce i czas ekspozycji zostały wybrane nieprzypadkowo, bowiem pochodzący z Sanoka artysta, był wieloletnim mieszkańcem osiedla Służew nad Dolinką na którym znajduje się Służewski Dom Kultury. Otwarcie wystawy tego cenionego w świecie artysty zostało zaplanowane jako jedna z głównych atrakcji kulturalnych towarzyszących otwarciu nowej siedziby Służewskiego Domu Kultury.

Ekspozycja w „Galerii przy kozach” składa się z 10 prac rysunkowych i 11 czarno białych fotografii można ją zwiedzać codziennie w godzinach od 10.00 - 20.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

d2zlxfa

Podziel się opinią

Share
d2zlxfa
d2zlxfa
Więcej tematów