Wystawa National Geographic "Wyprawy na krańce świata"
90 zdjęć obrazujących dokonania najsłynniejszych ekspedycji badawczych zorganizowanych przez Towarzystwo National Geographic od chwili jego powstania w 1888 roku po dzień dzisiejszy - można oglądać na wystawie "Wyprawy na krańce świata", którą otwarto w Szczecinie.
Wystawa prezentuje utrwalone na fotograficznych kliszach ryzykowne ekspedycje i zaskakujące odkrycia, a wśród nich - odnalezienie najsłynniejszego wraku świata - "Titanica" w 1985 roku przez wybitnego oceanografa Roberta Ballarda oraz odkrycie przez Hirama Binghama w 1911 roku Machu Picchu - zagubionego miasta Inków.
Ekspozycja przedstawia też sylwetki podróżników i badaczy, m.in. pioniera badań morskich głębin Jacques'a Cousteau oraz Roberta Peary'ego - pierwszego zdobywcy bieguna północnego.
Towarzystwo National Geographic sfinansowało do tej pory ponad 7500 ekspedycji i projektów badawczych.
"Na krańce świata" to piąta z cyklu wielkich wystaw Towarzystwa prezentowanych w Polsce. Wcześniejsze to: "Oczami fotografów", "Oblicza świata", "Egipt z lotu ptaka" i "Świat w obiektywie National Geographic". Obejrzało je dotychczas blisko milion widzów.
Szczecińska ekspozycja będzie czynna do 9 lutego.