Trwa ładowanie...
d31s37u

Wystawa legendy "polskiej szkoły plakatu" Rosława Szaybo w Warszawie

Prace wybitnego grafika i plakacisty, współtwórcy "polskiej szkoły plakatu" będzie można obejrzeć w ramach ekspozycji towarzyszącej 13. Warszawskim Targom Sztuki. Impreza w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się w dniach 09-11 października 2015 r.
Share
Wystawa legendy "polskiej szkoły plakatu" Rosława Szaybo w Warszawie
Źródło: Materiały organizatora
d31s37u

Rosław Szaybo zaprojektował niezliczoną ilość plakatów m.in. muzycznych, teatralnych i filmowych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Przez 16 lat był dyrektorem artystycznym CBS Records w Londynie. Niektórzy z pewnością pamiętają, że prace Szaybo zapoczątkowały słynną serię płytową Polish Jazz. Fani muzyki heavy metalowej jak ikonę czczą okładkę do albumu "British Steel" formacji Judas Priest. Artysta zaprojektował w sumie około dwóch tysięcy okładek do płyt m.in. dla takich tuzów jak Elton Johon, Bob Marley, Santana, Janis Joplin czy Leonard Cohen. Wiele z tych prac zdobyło sławę w Polsce i na całym świecie.

- Wystawa będzie prezentowana w ostatnich dwóch arkadach. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy będzie można podziwiać prace i porozmawiać z artystą, który obiecał podczas Targów podpisywać swoje prace - mówi Lena Szwed-Strużyńska, która zaaranżuje wystawę.

d31s37u

Podziel się opinią

Share
d31s37u
d31s37u
Więcej tematów