Trwa ładowanie...
d3kmp8m

Wystartowała kampania przeciwko nadmiernemu wykorzystywaniu symbolu Polski Walczącej

• W serwisie Youtube pojawił się 20-sekundowy teaser zatytułowany "Polska Walcząca-Upamiętniaj Godnie" • Akcja towarzyszy nadchodzącej 72. rocznicy Powstania Warszawskiego • Kampanię przygotowało Muzeum Powstania Warszawskiego wspólnie z Jednostką Wojskową Komandosów w Lublińcu
Share
d3kmp8m

W serwisie Youtube pojawił się 20-sekundowy teaser zatytułowany "Polska Walcząca-Upamiętniaj Godnie". Jest on zapowiedzią kampanii przeciwko nadużywaniu symbolu Polski Walczącej. Akcja towarzyszy nadchodzącej 72. rocznicy Powstania Warszawskiego.

- Nie noszę jej idąc do sklepu ani w barze. Nie noszę jej dla zabawy - mówi, widoczny w spocie, mężczyzna wracający z siatkami pełnymi zakupów z centrum handlowego do swojego samochodu. W momencie, gdy kończy pakować zakupy i zamyka klapę bagażnika scena ulega zmianie. Pojawiają się uzbrojeni, zamaskowani mężczyźni, z symbolem Polski Walczącej na ramieniu. Na końcu wideo pojawia się adres strony internetowej.

Celem kampanii, przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu jest, z jednej strony, zwrócenie uwagi na używanie symbolu Polski Walczącej w nieodpowiednim kontekście np. na pełnych agresji marszach czy manifestacjach, a z drugiej, na nadużywaniu symbolu, umieszczanego na koszulkach, bluzach czy czapkach.

d3kmp8m

Podziel się opinią

Share
d3kmp8m
d3kmp8m
Więcej tematów