WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
dziwisz
27-05-2006 (11:20)

Wystąpienie metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza w Wadowicach

Tekst sobotniego przemówienia
metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza w Wadowicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

"Tu, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło". Ojcze Święty, to słowa Twojego Poprzednika, Jana Pawła II. Tu 18 maja 1920 roku zaczęła się historia, która trwa. Ta historia ma imię, nazwisko i twarz. To historia Karola Wojtyły.

W tę historię wpisuje się dzisiaj Twój pobyt w rodzinnym domu i mieście Sługi Bożego Jana Pawła II. Dziękujemy za wspaniały dar Twojej obecności w Wadowicach i w Polsce. Witamy Cię równie serdecznie, jak witany był zawsze tu, w tym mieście wielki Wadowiczanin. Witamy Cię jako Pasterza Kościoła powszechnego. Twoja obecność umacnia naszą wiarę. Umacnia nasze poczucie przynależności do wspólnoty ludu Bożego. Umacnia nas w drodze do domu Ojca.

Zapożyczając Twoich słów, Ojcze Święty, mówimy: "Możemy być pewni, że nasz ukochany Papież stoi teraz w oknie domu Ojca, widzi nas i nam błogosławi" (8 IV 2005).

WP

Prosimy również o Twoje błogosławieństwo, by to, co zaczęło się w życiu każdego z nas, dopełniło się w blasku Bożej miłości.

Polub WP Wiadomości
WP
WP