Trwa ładowanie...
d1dymfm
Gazeta Polska Codziennie

Wystać ubezpieczenia na wakacje

Jedziesz na wakacje za granicę? Weź Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, ale uzbrój się też w cierpliwość. By załatwić formalności czekają cię bowiem kilkugodzinne kolejki w Narodowym Funduszu Zdrowia - ostrzega "Gazeta Polska Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystać ubezpieczenia na wakacje
(Thinkstockphotos)
d1dymfm

"Codzienna" zaalarmowana przez czytelników sprawdziła, jak sprawa wygląda w stołecznym NFZ. I niestety, potwierdziło się - w dusznym pomieszczeniu kłębią się oczekujący świadczeniobiorcy; na kwitku z automatu numer C514, a do okienka powinna podejść osoba z numerem 332 - relacjonuje "GPC".

Rzeczywiście, w lato po EKUZ przychodzi zdecydowanie więcej chętnych, ale nie zasypiamy gruszek w popiele - mówi rzecznik mazowieckiego NFZ Andrzej Troszyński.

Przede wszystkim szeroko informujemy, że EKUZ jest ważna przez pół roku, jeśli więc ktoś wybiera się w lato na zagraniczne wakacje można zadbać o kartę wcześniej, gdy nasz punkt świeci pustkami - wskazuje rzecznik.

d1dymfm

Jak dodaje, w okresie wakacyjnym punkt jest otwierany pół godz. wcześniej - o 7.30; w czwartki można przychodzić do 18. Troszyński przypomina też o możliwości korespondencyjnego pozyskania karty przy użyciu mejla i tradycyjnej poczty.

Zobacz także: Co nas interesuje na plaży?

d1dymfm

Podziel się opinią

Share
d1dymfm
d1dymfm