Trwa ładowanie...

Nie żyje już 20 osób. Trwa wyścig z czasem w Buenos Aires

W Argentynie 20 osób zmarło, 74 ciężko zachorowało po zażyciu niebezpiecznej substancji, która trafiła na rynek jako kokaina. Służby ścigają się z czasem, gorączkowo szukając trującej partii narkotyku, a urzędnicy apelują, by powstrzymać się od zażywania środków z niewiadomych źródeł.

Share
Argentyńska policja toczy gorączkową walkę z czasem. Na rynku pojawiła się zagrażająca życiu substancja. Do czwartku rano po niej zmarło 20 osób, 74 ciężko zachorowało (Wikimedia Commons)Argentyńska policja toczy gorączkową walkę z czasem. Na rynku pojawiła się zagrażająca życiu substancja. Do czwartku rano po niej zmarło 20 osób, 74 ciężko zachorowało (Wikimedia Commons)
d4hwh9m

Jak informuje Associated Press, w Buenos Aires trwa wyścig z czasem. Władze gorączkowo szukają pozostałej części śmiertelnej partii, aby usunąć ją z ulic, zanim zostanie skonsumowana.

Eksperci analizują mieszaninę, która w tym tygodniu trafiła na czarny rynek w mieście. Chcą ustalić, jaki jej składnik mógł spowodować zgony i poważne zatrucia.

Jedną z rozważanych hipotez jest to, że kokaina została celowo zatruta w ramach wyrównywania rachunków między handlującymi gangami.

d4hwh9m

"Buenos Aires, wyrzuć kupioną kokainę"

Policja poinformowała, że ​​kokaina została sprzedana w biednej dzielnicy Puerta 8 w San Martín, na przedmieściach na północ od stolicy Argentyny. Już aresztowano kilkanaście osób, które mogą mieć związek ze sprawą.

Władze argentyńskie o niebezpiecznym narkotyku informują od wtorku. Wtedy nastąpiły pierwsze zgony. Do czwartku liczba zgonów i hospitalizacji rosła. Okazało się, że wielu zatrutych osób trzeba było ratować w ramach intensywnych zabiegów medycznych.

- Pilne jest usunięcie trucizny z rynku, aby powstrzymać dystrybucję. Nie wiemy, ile jeszcze toksycznej substancji mają handlarze. Muszą wiedzieć, jak ogromne jest ryzyko - powiedział w lokalnej stacji telewizyjnej prokurator Marcelo Lapargo.

Ogromna plantacja narkotyków na Dolnym Śląsku

Władze namawiają każdego, kto mógł kupić ten śmiertelny środek, aby go nie używał, lecz natychmiast wyrzucił zakupione substancje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4hwh9m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hwh9m
d4hwh9m
Więcej tematów