Trwa ładowanie...

Wyrok sądu w sprawie homofobii. Szkoła ma przeprosić ucznia

Warszawski Sąd Apelacyjny wydał wyrok w sprawie prześladowania ucznia w związku z jego orientacją seksualną. Szkoła musi przeprosić ucznia na swojej stronie internetowej.
Share
Nauczyciele nie reagowali na gnębienie ucznia, który wyjawił, że jest gejem
Nauczyciele nie reagowali na gnębienie ucznia, który wyjawił, że jest gejemŹródło: iStock.com, Fot: itakdalee
d2mpjhg

Sytuacja miała miejsce w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie. Nastoletni Jakub, który przyznał się, że jest gejem, był gnębiony przez swoich rówieśników - informuje portal kph.org.pl. Kampania Przeciw Homofobii to strona organizacji pozarządowej, która działa na rzecz osób LGBT.

Sytuacja była zgłaszana do nauczycieli i dyrekcji placówki. Ci jednak nie zareagowali i koszmar chłopca trwał. Trzy lata po skończeniu szkoły zdecydował się na wniesienie sprawy do sądu.

Mężczyzna domagał się przeprosin, z czym zgodził się Sąd Okręgowy. Szkoła odwołała się od wyroku, ale przegrała również w drugiej instancji. Decyzja jest prawomocna. - To wyrok za brak przeciwdziałania homofobii wśród uczniów - mówi Paweł Knut, adwokat Jakuba.

d2mpjhg

Zobacz też: Jak reagować na homofobię w szkole

Sprawę skomentował również sam zainteresowany. - Wyrok sądu utwierdził mnie w przekonaniu, że nie ja byłem problemem tej szkoły, a moje oczekiwania wobec jej kadry były jak najbardziej uzasadnione. Bagatelizowanie problemu lub zamiatanie go pod dywan nie może być odpowiedzią szkoły na homofobię - powiedział Kuba.

Źródło: www.kph.org.pl

d2mpjhg

Podziel się opinią

Share
d2mpjhg
d2mpjhg
Więcej tematów