Trwa ładowanie...

Wyrok sądu w sprawie homofobii. Szkoła ma przeprosić ucznia

Warszawski Sąd Apelacyjny wydał wyrok w sprawie prześladowania ucznia w związku z jego orientacją seksualną. Szkoła musi przeprosić ucznia na swojej stronie internetowej.

Wyrok sądu w sprawie homofobii. Szkoła ma przeprosić uczniaŹródło: iStock.com, fot: itakdalee
dsp2x9e

Sytuacja miała miejsce w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie. Nastoletni Jakub, który przyznał się, że jest gejem, był gnębiony przez swoich rówieśników - informuje portal kph.org.pl. Kampania Przeciw Homofobii to strona organizacji pozarządowej, która działa na rzecz osób LGBT.

Sytuacja była zgłaszana do nauczycieli i dyrekcji placówki. Ci jednak nie zareagowali i koszmar chłopca trwał. Trzy lata po skończeniu szkoły zdecydował się na wniesienie sprawy do sądu.

Mężczyzna domagał się przeprosin, z czym zgodził się Sąd Okręgowy. Szkoła odwołała się od wyroku, ale przegrała również w drugiej instancji. Decyzja jest prawomocna. - To wyrok za brak przeciwdziałania homofobii wśród uczniów - mówi Paweł Knut, adwokat Jakuba.

Zobacz też: Jak reagować na homofobię w szkole

Sprawę skomentował również sam zainteresowany. - Wyrok sądu utwierdził mnie w przekonaniu, że nie ja byłem problemem tej szkoły, a moje oczekiwania wobec jej kadry były jak najbardziej uzasadnione. Bagatelizowanie problemu lub zamiatanie go pod dywan nie może być odpowiedzią szkoły na homofobię - powiedział Kuba.

Źródło: www.kph.org.pl

dsp2x9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsp2x9e
Więcej tematów