Trwa ładowanie...
d3pmvg8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wyrok dla pedofila recydywisty. Uprowadził 10-latka

Na 12 lat pozbawiania wolności w zakładzie karnym z oddziałem leczniczym skazał krakowski sąd 49-letniego pedofila recydywistę Romana B., oskarżonego o molestowanie 10-latka. Sąd uznał go za osobę stwarzającą zagrożenie dla innych; po odbyciu kary ma trafić do zakładu zamkniętego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyrok dla pedofila recydywisty. Uprowadził 10-latka
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d3pmvg8

Zgodnie z wyrokiem sądu Roman B. po odbyciu kary ma zostać umieszczony w zakładzie zamkniętym w celu przeprowadzenia terapii farmakologicznej lub psychoterapii.

Roman B. został zatrzymany w październiku ub.r. w Małopolsce; dzień wcześniej uprowadził dziecko i przemocą zmusił je do czynności seksualnych.

Chłopiec nie dotarł na spotkanie z matką, która wyszła na spacer z psem na pobliskich łąkach. Po godzinie poszukiwań rodzice zadzwonili na policję. Kiedy na miejscu pojawił się radiowóz, z pobliskich ogródków działkowych wyszedł zaginiony chłopiec. Jak powiedział, zaczepił go nieznajomy mężczyzna, który następnie zaciągnął go w rejon ogródków działkowych i zmusił do czynności seksualnych.

d3pmvg8

Roman B. został zatrzymany 24 godziny po zdarzeniu. Przyznał się do zarzutów i skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień.

Jak informowała prokuratura, Roman B. jest recydywistą, od 1995 roku był wielokrotnie skazywany za przestępstwa seksualne wobec dzieci. Na wolność wyszedł 7 września, tj. miesiąc przed zdarzeniem, po odbyciu pełnej kary 12 lat więzienia, orzeczonej za sześć przestępstw wobec dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Uznanie Romana B. za osobę stwarzającą zagrożenie dla innych i zastosowanie wobec niego, już po odbyciu kary więzienia, nadzoru prewencyjnego lub leczenia w ośrodku zamkniętym utworzonym w Gostyninie umożliwiła ustawa o nadzorze nad groźnymi przestępcami, która zaczęła obowiązywać 22 stycznia tego roku.

Ustawa dotyczy groźnych przestępców, u których podczas odbywania kary w systemie terapeutycznym występowały zaburzenia psychiczne bądź preferencji seksualnych, które mają taki charakter, że "zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego z użyciem przemocy" zagrożonego karą przynajmniej 10 lat więzienia.

Wyrok jest nieprawomocny.

d3pmvg8

Podziel się opinią

Share

d3pmvg8

d3pmvg8
Więcej tematów