Trwa ładowanie...
d479e4n
Wypadek z udziałem polskiego autokaru w Niemczech. 10 osób nie żyje, 40 ciężko rannych
x-news/TVN 24IAR

Wypadek z udziałem polskiego autokaru w Niemczech. 10 osób nie żyje, 40 ciężko rannych

Niemiecka policja zidentyfikowała 6 z 10 ofiar wypadku, który miał miejsce niedaleko Drezna. Poinformowano, że 5 zmarłych to Polacy - 3 mężczyzn i 2 kobiety. Około 40 osób jest ciężko rannych i przebywa pod opieką lekarzy. Polski ITD zapewnia, że autokar był sprawdzany zanim rozpoczął podróż. Kierowcy polskiego autokaru policja niemiecka przedstawi zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d479e4n

Poszkodowani w wypadku przebywają w niemieckich szpitalach - w Dreźnie i okolicach. Niemieckie media podają, że kilka osób jest w stanie zagrażającym życiu. Cześć lżej rannych pasażerów już wczoraj miała zostać wypisana. Dziś ze szpitali ma wyjść kolejnych kilkanaście osób.

Niemiecka policja wyjaśnia, dlaczego doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło 10 osób, a ponad 60 zostało rannych. Na razie ustalono, że polski autobus najechał na autostradzie A4 na tył ukraińskiego autobusu, po czym przebił bariery ochronne i wjechał na przeciwny pas ruchu. Tam doszło do zderzenia z polskim mikrobusem.

Większość ofiar śmiertelnych wypadku to pasażerowie tego ostatniego pojazdu. Do tej pory zidentyfikowano 6 z 10 ofiar wypadku, są to 3 mężczyźni i 2 kobiety.

Niemiecka policja wszczęła postępowanie przeciwko polskiemu kierowcy. Grozi mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

d479e4n

Podziel się opinią

Share
d479e4n
d479e4n
Więcej tematów