Trwa ładowanie...

Wypadek w szczecińskim przedszkolu. Dziewczynki "wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej"

Nieszczęśliwy wypadek w przedszkolu w Szczecinie. Dwie 7-letnie dziewczynki trafiły do szpitala po podduszeniu skakanką podczas zabawy. - Przedszkolanki zrobiły wszystko, co można było zrobić w tej sytuacji - komentuje Krzysztof Soska, zastępca prezydenta miasta.

Share
Wypadek w szczecińskim przedszkolu. Dziewczynki "wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej"
Wypadek w szczecińskim przedszkolu. Dziewczynki "wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej"Źródło: EASTNEWS
d1fhcg8

Do wypadku doszło w piątek 23 kwietnia w przedszkolu przy ul. Hożej w Szczecinie. Dwie 7-letnie dziewczynki bawiły się skakanką na placu zabaw. Niestety doszło do sytuacji, w której się poddusiły. Pierwszej pomocy dzieciom natychmiast udzieliły nauczycielki.

- Rozmawiałem z dyrektorką placówki, udało mi się ustalić, że nauczycielki zorientowały się bardzo szybko, co się stało. Po dosłownie kilku, kilkunastu sekundach udzieliły pomocy dzieciom - mówi Wirtualnej Polsce Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina.

d1fhcg8

Jak podkreśla nasz rozmówca, wszystkie nauczycielki w Szczecinie przechodzą co dwa lata obowiązkowe szkolenia z pierwszej pomocy.

Zobacz także: Polska szczepionka na COVID-19. Informacje od szefa Agencji Badań Medycznych

- Pogotowie również przyjechało bardzo szybko, na miejscu było po 5 minutach. Ratownicy przekazali nam, że panie przedszkolanki zrobiły wszystko, co można było w tej sytuacji zrobić - dodaje Soska.

d1fhcg8

Zastępca prezydenta Szczecina podkreślił, że miasto zapewniło wsparcie psychologiczne zarówno pozostałym dzieciom, jak i opiekunkom.

- Na miejsce przyjechało pięć psycholożek z naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Myślę, że to było bardzo ważne dla nauczycielek, które były bardzo roztrzęsione tą sytuacją - mówi Soska.

Dziewczynki pod opieką lekarzy

Jak przekazała rzeczniczka pogotowia, u jednego dziecka wystąpiły trudności z oddychaniem, u drugiego doszło do zatrzymania krążenia, ale bardzo szybko udało się przywrócić akcję serca.

Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy TVN24, dziewczynki zostały wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej.

d1fhcg8

- Są sygnały dające podstawy do pewnego, ostrożnego optymizmu, ale szpital przekaże więcej informacji w poniedziałek - mówi Soska.

Prezydent zleca kontrolę

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek przekazał, że zlecił "drobiazgową kontrolę by wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Obejmie ona także urządzenia na placach zabaw wszystkich pozostałych placówek".

Źródło: WP Wiadomości/TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fhcg8

Podziel się opinią

Share
d1fhcg8
d1fhcg8
Więcej tematów