Trwa ładowanie...

Wypadek w łódzkiem z udziałem zespołu rockowego z USA. Są ranni

W niedzielę zderzyły się ciężarówka i autobus, którym podróżował zespół rockowy ze Stanów Zjednoczonych Dillinger Escape Plan. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 1 w pobliżu Radomska w łódzkiem. - Wszystkie poszkodowane osoby zostały już przetransportowane do szpitali - powiedziała rzecznika prasowa radomszczańskiej policji podkom. Aneta Wlazłowska.

Share
Wypadek w łódzkiem z udziałem zespołu rockowego z USA. Są ranni
Źródło: Facebook/Mariusz Sadkowski
d2n2ugf

- Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 8.30 na drodze krajowej nr 1 w okolicach Radomska w kierunku na Częstochowę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki Man uderzył w tył autokaru, którym kierował obywatel Szwecji i podróżowało nim 11 członków zespołu muzycznego ze Stanów Zjednoczonych - poinformowała Wlazłowska.

Najpierw informowano o 13 rannych. Polsat News podaje liczbę 10 poszkodowanych. - Do dwóch szpitali, w Częstochowie i w Radomsku, trafiło w sumie dziesięć osób - powiedział reporter Polsat News Adam Malik, który był na miejscu wypadku. - Do szpitala trafiła tez kobieta w ciąży, która podróżowała autokarem jako członek sztabu grupy muzycznej. Ani jej, ani dziecku nic się nie stało - dodał.

d2n2ugf

Jak czytamy na stronie heavyrock.eu, muzycy dzień wcześniej grali koncert w Warszawie. W niedzielę jechali do Krakowa, jednak ze względu na wypadek tam koncert się nie odbędzie.

- Wszyscy uczestnicy z różnymi obrażeniami trafili do szpitali. Teraz na miejscu trwają czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratury - dodała.

Jak powiedziała rzecznika prasowa radomszczańskiej policji, najbardziej ucierpiał kierowca ciężarówki.

Na miejscu pracują służby porządkowe.

Policja informuje, że DK 1 w kierunku Częstochowy będzie zablokowana przez kilka godzin. Wyznaczono objazd na DK 91 przez Kamieńsk i Radomsko.

d2n2ugf

Podziel się opinią

Share
d2n2ugf
d2n2ugf
Więcej tematów