Trwa ładowanie...
d3s2a5i
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wypadek szybowca w Płocku. Nowe fakty

Najbardziej prawdopodobną hipotezą wieczornego wypadku szybowca w Płocku, przyjętą przez śledczych, jest błąd ludzki - podaje RMF FM. Szybowiec z wysokości prawie 100 metrów runął na lotnisko. Zginęło dwóch mężczyzn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce wypadku
Miejsce wypadku (PAP, Fot: Marcin Bednarski)
d3s2a5i

Do wypadku doszło wieczorem, na ogrodzonym terenie, dlatego nie ma wielu osób, które widziały to zdarzenie. Ofiarami wypadku są 38-latek z Warszawy oraz 44-letni mieszkaniec Płocka. Wiadomo, że szkolili się oni w związku z rozszerzeniem uprawnień. Szybowiec z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn spadł na ziemię z mniej więcej 100 metrów.

Oprócz śledczych przyczyny tragedii bada Komisja Wypadków Lotniczych. Trwają oględziny wraku na płockim lotnisku; śledczy zabezpieczają też dokumentację w Aeroklubie Ziemi Mazowieckiej.

Lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, gdzie doszło do wypadku, jest położone na peryferiach Płocka. Przystosowane jest do przyjmowania niewielkich samolotów, w tym awionetek, a także szybowców.

d3s2a5i

Podziel się opinią

Share

d3s2a5i

d3s2a5i
Więcej tematów