Trwa ładowanie...

Wypadek na cmentarzu. Nagrobek przygniótł dziecko

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednym z cmentarzy we Wleniu. Zawalił się tam jeden z nagrobków, a betonowa płyta przygniotła małego chłopca. U dziecka stwierdzono poważny uraz nogi. Podczas operacji lekarze musieli mu założyć specjalne druty w uszkodzonej kończynie.

Share
Wypadek na cmentarzu. Nagrobek przygniótł dziecko
Wypadek na cmentarzu. Nagrobek przygniótł dzieckoŹródło: Pixabay, fot: Pexels
d31hkq0

O wypadku, który miał miejsce na jednym z cmentarzy we Wleniu na Dolnym Śląsku, poinformował lokalny portal lwowecki.info. Dziennikarze ustalili, że jedna z rodzin postanowiła pomodlić się za bliskich i zapalić znicze. Wizyta na nekropolii zakończyła się jednak tragicznie.

W pewnym momencie sąsiadujący pomnik zawalił się, a betonowa płyta z nagrobka przewróciła się i przygniotła małe dziecko. Chłopczyk doznał przez to poważnego urazu nogi.

Wypadek na cmentarzu. Nagrobek przygniótł dziecko

Z informacji przekazanych przez lwowecki.info wynika, że ciężka płyta doprowadziła do poważnego urazu kończyny u chłopca. Ten natychmiast trafił do szpitala, gdzie przeszedł trwającą kilka godzin operację. W jej trakcie lekarze wstawili mu w operowaną nogę specjalne druty. Poszkodowany kilka najbliższych tygodni ma spędzić w szpitalnym łóżku.

Lockdown dla niezaszczepionych? Bodnar: Czas najwyższy wprowadzić ograniczenia

Nie wiadomo, co doprowadziło do wypadku na cmentarzu - czy przyczyną tragedii była niestabilna płyta, czy też nagrobek rozpadł się ze starości. To dopiero będzie wyjaśniane.

d31hkq0

Zdarzenie z Wlenia powinno być też ostrzeżeniem - zarówno dla rodziców, jak i osób odwiedzających nekropolie. Warto pilnować swoją pociechę na cmentarzu, jak również dbać o stan nagrobków. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

źródło: lwowecki.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d31hkq0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31hkq0
d31hkq0
Więcej tematów