Trwa ładowanie...
Wypadek na A4. Siedem osób nie żyje

Wypadek na A4. Siedem osób nie żyje

Siedem osób zginęło w zderzeniu busów na A4 koło Krapkowic pod Opolem. Z wstępnych informacji wynika, że bus na ukraińskich tablicach rejestracyjnych najechał na polski bus obsługi autostrady. Autostrada A4 w kierunku Wrocławia jest już przejezdna - poinformowała GDDKiA.

Share
d31uqvb

Do zderzenia doszło na jezdni w kierunku Katowic - za węzłem Gogolin.

- Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 10.15, że kilka minut wcześniej doszło do wypadku - mówi WP.PL podinsp. Jarosław Dryszcz z opolskiej policji. Zginęło siedem osób, pięć zostało rannych, w tym trzy ciężko. Na miejscu były dwa śmigłowce LPR. Trzy osoby są w ciężkim stanie, a dwie koleje lekko poszkodowane. Ranni w wypadku trafili do szpitali w Opolu, Krapkowicach i Strzelcach Opolskich.

Z wstępnych informacji wynika, że bus na ukraińskich tablicach rejestracyjnych najechał na polski bus obsługi autostrady. Jeden z pojazdów zapalił się.

d31uqvb

Autostrada A4 w kierunku Wrocławia jest już przejezdna - poinformowała GDDKiA. Przewidywany czas trwania utrudnienia na jezdni w kierunku Katowic wynosi około dwóch godzin.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Jak powiedział podinspektor Jarosław Dryszcz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wśród ofiar była osoba obywatelstwa ukraińskiego mieszkająca na Słowacji. Tożsamość pozostałych jest identyfikowana. Dryszcz dodał, że policja uruchomiła infolinię dla bliskich ofiar i rannych. Informacje udzielane są pod nr +48 800 200 272 lub +48 77 42 22 003 (dla osób zza granicy).

d31uqvb

Podziel się opinią

Share
d31uqvb
d31uqvb
Więcej tematów