Trwa ładowanie...
d3it86i

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Wygrywa Prawo i Sprawiedliwość

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 - late poll. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego, zdobywając 43,1 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem 38,4 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Sondażowe wyniki
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Sondażowe wyniki (IPSOS)
d3it86i

Próg wyborczy przekroczyły dwie partie: Wiosna (6,7 proc.) oraz Konfederacja (6,2 proc.). Wyniki wyborów Parlamentu Europejskiego wskazują na to, że pod progiem znalazło się ugrupowanie Kukiz'15 (3,8 proc.) oraz Lewica Razem (1,4 proc).

Tym samym, wszystko wskazuje na to, że PiS zdobył 24 mandaty, KE - 22. Wiosna i Konfederacja zyskały po trzy mandaty.

Frekwencja wyniosła 43 proc.

   IPSOS
(IPSOS)

- Dziś jest bardzo ważny dzień. Trzeba go docenić, także autonomiczną wartość naszego zwycięstwa w tych wyborach. Przed nami europarlamentarzystami ogromne zadanie. Ale trzeba też pamiętać że rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się na jesieni. I musimy też zwyciężyć, i to jeszcze bardziej niż teraz. To ogromne wyzwanie i musimy temu podołać - powiedział po ogłoszeniu wyników lider PiS Jarosław Kaczyński.

d3it86i

Mimo wygranej PiS, do Europarlamentu nie dostał się Ryszard Czarnecki, który startował z warszawskiej listy z drugiego miejsca. - Będziemy ciężko pracować, by wygrać jesienią - mówił Czarnecki.

   IPSOS
(IPSOS)

- Chcę podziękować koalicjantom, tym wszystkim, którzy byli z nami, którzy się zgodzili, że trzeba budować wielką Koalicję Europejską. Ale chcę powiedzieć, że to wszystko jest ciągle rzeczywistość sondażowa. Zrobiliśmy dobry wynik, zbudowaliśmy koalicję. Jesteśmy bardzo bliscy, jesteśmy o wyciągnięcie ręki. Chcę powiedzieć, żeby z podsumowaniem tych wyborów poczekać do ostatecznych wyników, że powinniśmy być cierpliwi, bo przyszłość należy do nas - powiedział Grzegorz Schetyna, lider PO.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Specjalnie dla Was prowadzimy relację z wyborów do Europarlamentu 2019. Link z najświeższymi informacjami znajdziecie tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d3it86i

Podziel się opinią

Share
d3it86i
d3it86i
Więcej tematów