Trwa ładowanie...
ycipk-cj2anp

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Wygrywa Prawo i Sprawiedliwość

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 - late poll. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego, zdobywając 43,1 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem 38,4 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Sondażowe wyniki
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Sondażowe wyniki (IPSOS)
ycipk-cj2anp

Próg wyborczy przekroczyły dwie partie: Wiosna (6,7 proc.) oraz Konfederacja (6,2 proc.). Wyniki wyborów Parlamentu Europejskiego wskazują na to, że pod progiem znalazło się ugrupowanie Kukiz'15 (3,8 proc.) oraz Lewica Razem (1,4 proc).

Tym samym, wszystko wskazuje na to, że PiS zdobył 24 mandaty, KE - 22. Wiosna i Konfederacja zyskały po trzy mandaty.

Frekwencja wyniosła 43 proc.

ycipk-cj2anp
IPSOS
Podziel się

- Dziś jest bardzo ważny dzień. Trzeba go docenić, także autonomiczną wartość naszego zwycięstwa w tych wyborach. Przed nami europarlamentarzystami ogromne zadanie. Ale trzeba też pamiętać że rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się na jesieni. I musimy też zwyciężyć, i to jeszcze bardziej niż teraz. To ogromne wyzwanie i musimy temu podołać - powiedział po ogłoszeniu wyników lider PiS Jarosław Kaczyński.

Mimo wygranej PiS, do Europarlamentu nie dostał się Ryszard Czarnecki, który startował z warszawskiej listy z drugiego miejsca. - Będziemy ciężko pracować, by wygrać jesienią - mówił Czarnecki.

IPSOS
Podziel się
ycipk-cj2anp

- Chcę podziękować koalicjantom, tym wszystkim, którzy byli z nami, którzy się zgodzili, że trzeba budować wielką Koalicję Europejską. Ale chcę powiedzieć, że to wszystko jest ciągle rzeczywistość sondażowa. Zrobiliśmy dobry wynik, zbudowaliśmy koalicję. Jesteśmy bardzo bliscy, jesteśmy o wyciągnięcie ręki. Chcę powiedzieć, żeby z podsumowaniem tych wyborów poczekać do ostatecznych wyników, że powinniśmy być cierpliwi, bo przyszłość należy do nas - powiedział Grzegorz Schetyna, lider PO.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Specjalnie dla Was prowadzimy relację z wyborów do Europarlamentu 2019. Link z najświeższymi informacjami znajdziecie tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-cj2anp

Źródło: TVN24

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cj2anp

ycipk-cj2anp
ycipk-cj2anp