Trwa ładowanie...
dm5tlyj

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Beata Szydło rekordzistką. Ci politycy zdobyli najwięcej głosów

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 są już coraz bardziej pewne. Rekordzistką po niedzielnych wyborach jest Beata Szydło, która zdobyła niemal pół miliona głosów. Włodzimierz Cimoszewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Ewa Kopacz, Patryk Jaki oraz Robert Biedroń też mogą już mówić o sukcesie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Beata Szydło z najlepszym wynikiem w kraju.
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Beata Szydło z najlepszym wynikiem w kraju. (East News)
dm5tlyj

Przypomnijmy: Po przeliczeniu głosów z 95,9 proc. obwodowych komisji wyborczych Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego, zdobywając 46,01 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem 37,87 proc. Próg wyborczy przekroczyła jeszcze tylko Wiosna (6,02 proc.). Konfederacja uzyskała 4,55 proc.

Wciąż ważą się losy wielu kandydatów, ale są już tacy, którzy mogą planować swój wyjazd do Brukseli.

Była premier Beata Szydło startująca z okręgu nr 10 w Krakowie zdobyła około 470 tysięcy głosów mieszkańców z woj. świętokrzyskiego i małopolskiego. To najlepszy wynik w kraju. Przypomnijmy, że porównywalną liczbę głosów zdobyli wszyscy kandydaci Wiosny w całej Polsce.

dm5tlyj

Drugie miejsce w kraju według sondażowych wyników zajęła europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska (PiS) - ponad 396 tys. głosów.

Podium zamyka polityk Koalicji Europejskiej i były szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek - 380 tys. głosów.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Kto za Szydło, Buzkiem i Wiśniewską?

Zobacz także: Patryk Jaki skomentował wynik wyborów

dm5tlyj

Wiele wskazuje, że nikt poza pierwszą trójką nie przekroczył 300 tys. głosów, ale spore grono polityków może się pochwalić się poparciem ponad 200 tys. Polaków.

Są wśród nich: Janina Ochojska-Okońska (KE) - 290 tys. głosów, Tomasz Poręba (PiS) - 274,5 tys. głosów, Ewa Kopacz (KE) - 269 tys. głosów, Patryk Jaki (PiS) - 249 tys. głosów, Róża Thun (KE) - 245 tys. głosów.

Pierwszą dziesiątkę zamykają Bartosz Arłukowicz (KE) - 233 tys. głosów i Adam Bielan (PiS) - 210 tys. głosów.

dm5tlyj

Czekamy na ostateczne wyniki wyborów. Przypomnijmy, że do Brukseli wybranych zostanie w sumie 52 Polaków. Frekwencja wyniosła 45,42 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

dm5tlyj

dm5tlyj
dm5tlyj
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów