Trwa ładowanie...
ddhzceb

Wyniki wyborów 2020. Konsulaty w USA wydają pilny komunikat wyborczy dotyczący drugiej tury

Pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020 dobiegły końca. Na dwa tygodnie przed wyborczą dogrywką polskie konsulaty w USA wydały pilny komunikat. Chodzi o rejestrację nowych wniosków do spisu wyborców przez system elektroniczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Głosowanie korespondencyjne za granicą w II turze. Sprawdź, do kiedy trzeba się zgłosić
Głosowanie korespondencyjne za granicą w II turze. Sprawdź, do kiedy trzeba się zgłosić (PAP)
ddhzceb

Najważniejsza informacja dla amerykańskiej Polonii jest taka, że jeśli wyborca został ujęty w spisie wyborców w I turze, to nie musi ponownie się rejestrować. Zupełnie inna sytuacja dotyczy osób, które nie głosowały w I turze i chcą to zrobić 12 lipca.

"Rejestracja nowych wniosków o dopisanie do spisu wyborców przez system eWybory na II turę głosowania zostanie uruchomiona 29 czerwca br. 00.00 (czas lokalny placówki)" - przekazuje MSZ w pilnym komunikacie. Dodatkowo wyborcy, których wnioski zostały odrzucone przed I turą głosowania, będą mieli możliwość złożenia nowego wniosku przez stronę publiczną eWybory. "Dotyczy to w szczególności wniosków złożonych przed 10 maja, które zostały odrzucone z powodu braku zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego" - czytamy na stronach polskiej dyplomacji.

Rejestracja będzie możliwa tylko przez 24 godziny - do 29 czerwca br. 23.59 (czasu lokalnego). Przypomnijmy, że w USA we wszystkich utworzonych obwodach można głosować wyłącznie korespondencyjnie.

ddhzceb

Z sondażu late poll IPSOS dla tvn24.pl wynika, żew pierwszej turze wygrał Andrzej Duda, zdobywając 42,5 proc. głosów. Na drugim miejscu, za urzędującym prezydentem, znalazł się kandydat KO Rafał Trzaskowski, którego poparło 30,3 proc. głosujących. Zmierzą się oni w drugiej turze wyborów - datę wyznaczono na 12 lipca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski o wyniku Andrzeja Dudy. "Tam wewnątrz jest duży zawód"

ddhzceb

Podziel się opinią

Share

ddhzceb

ddhzceb
Więcej tematów