Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2019. Michał Dworczyk robi zastrzeżenie ws. obietnic PiS

Wyniki wyborów 2019 nie pozostawiają wątpliwości - rządzący utrzymają władzę w kraju. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zdystansował się jednak do obietnic, które w ostatnim czasie składało PiS.
Share
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Michał Dworczyk wyjaśnił, jak PiS zamierza spełnić swoją obietnicę
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Michał Dworczyk wyjaśnił, jak PiS zamierza spełnić swoją obietnicęŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2vu613

- W ciągu pierwszych 100 dni zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dot. małego ZUS, 13. i 14. emerytury, pakietu kontrolnych badań profilaktycznych, budowy 100 obwodnic i planu dojścia do równych dopłat dla rolników - powiedział 7 października Jarosław Kaczyński.

W poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zastrzegł, że "w ciągu pierwszych 100 dni prac nowego parlamentu może nie udać się wdrożyć zapowiadanych pięciu kluczowych rządowych projektów".

d2vu613

- Nie ma jeszcze decyzji, który z tych projektów - część z nich to ustawy, a część programy - będzie realizowany jako pierwszy. (...) Natomiast (...) w ciągu pierwszych 100 dni zostanie rozpoczęta realizacja tych programów - stwierdził Dworczyk.

Zobacz: Wyniki wyborów 2019. Co dalej z Mateuszem Morawieckim? Jacek Sasin odpowiada:

Jak zaznaczył, rządzący nigdy nie twierdzili, że w ciągu 100 dni te obietnice zostaną zrealizowane. - Część ustaw uda się pewnie uchwalić, część trafi do Sejmu jako projekty rządowe. Proces legislacyjny ma też swoją dynamikę, więc może się nie udać wszystkich tych projektów uchwalić w ciągu pierwszych 100 dni - stwierdził Michał Dworczyk.

PKW poinformowało, że po podliczeniu głosów z 91,92 proc. obwodowych komisji Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 44,38 proc. głosów. Oficjalne wyniki poznamy w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano.

Źródło: Radio ZET

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vu613

Podziel się opinią

Share
d2vu613
d2vu613
Więcej tematów