Trwa ładowanie...

Wykolejenie pociągu Kolei Mazowieckich koło Warszawy. Pasażerów wożą autobusy

• Skład wypadł z szyn w pobliżu stacji Wołomin
• Dwa wagony znalazły się na sąsiednim torowisku
• Na szczęście nikomu nic się nie stało

Share
Wykolejenie pociągu Kolei Mazowieckich koło Warszawy. Pasażerów wożą autobusy
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
dpy3wbj

Pociąg Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Wileńska - Małkinia wykoleił się w pobliżu stacji w Wołominie. - Nikomu nic się nie stało. Trasa jest zablokowana, a pasażerowie korzystają z autobusowej komunikacji zastępczej - mówi Wirtualnej Polsce Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Z nieustalonych jeszcze przyczyn przed godz. 9 dwa wagony elektrycznego zespołu EN57 wypadły z torów i znalazły się na sąsiednim torowisku. Wagony nie przewróciły się.

dpy3wbj

Na miejscu pracują już ekipy, których zadaniem jest jak najszybsze usunięcie wykolejonego składu i przywrócenie ruchu z Warszawy Wileńskiej w kierunku Tłuszcza. Przedstawiciele PKP PLK zapowiadają, że stanie się to wieczorem.

Odcinek trasy Wołomin-Zielonka, na której wykoleił się skład KM, jest remontowany. - Prowadzimy tam prace przy obiektach inżynieryjnych - wyjaśnia Jakubowski. Zastrzega, że prace nie miały nic wspólnego z incydentem.

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia kolejowa komisja.

Bez opóźnień kursują pociągi dalekobieżne PKP Intercity w kierunku Białegostoku. Ze względu na remont linii w okolicach Warszawy te składy w obowiązującym rozkładzie jazdy jadą ze stolicy do Tłuszcza przez Legionowo.

dpy3wbj

Podziel się opinią

Share
dpy3wbj
dpy3wbj
Więcej tematów