Trwa ładowanie...
dct7leu

Wykładowca został zwolniony. Wcześniej doniósł na komendanta policji

Plagiat pracy habilitacyjnej, przekroczenie uprawnień, a nawet mobbing - takie oskarżenia padają pod adresem Komendanta Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Jeden z wykładowców uczelni powiadomił prokuraturę. Stracił pracę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na zdjęciu: Jarosław Zieliński i komendant Marek Fałdowski
Na zdjęciu: Jarosław Zieliński i komendant Marek Fałdowski (PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
dct7leu
  • Komendantowi Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przygląda się prokuratura
  • Komendant zwolnił autora zawiadomienia
  • Twierdzi, że miał do tego prawo

Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zwolnił ze służby wykładowcę, który doniósł na niego do prokuratury. I to ze skutkiem natychmiastowym - donosi RMF FM.

Wykładowca powiadomił służby ws. habilitacji komendanta. Miał on wykorzystać wyniki prac swoich podwładnych.

dct7leu

Zwolniony wykładowca twierdzi, że jest niewygodny dla komendanta, a jego działania ocenia jako "represję". Zwrócił uwagę na nietypowy sposób "podziękowania mu za pracę". Zwolnienie wręczono mu podczas zajęć ze studentami.

Zobacz też: Dobitny sondaż o Banasiu. Reakcja Radosława Fogla

Co na to komendant? Tłumaczy, że zwolnił wykładowcę, bo miał takie prawo. Chciał zapewnić "właściwy poziom dyscypliny oraz prawidłowego funkcjonowania" szkoły. Komendant zapewnił, że "wyrzucenie pracownika dydaktycznego odbyło się w oparciu o przepisy umożliwiające zwolnienie ze służby funkcjonariusza, który osiągnął 30 lat wysługi emerytalnej".

dct7leu

Podinsp. Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy komendanta rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zapewnił nas, że przyczyną zwolnienia funkcjonariusza nie było złożenie przez niego do prokuratury zawiadomienia na władze uczelni. Dodał, że "szczegółowe uzasadnienie zwolnienia ze służby zostało zawarte w rozkazie personalnym, którym dysponuje były funkcjonariusz. - Ze względu na obowiązujące przepisy prawa, a także szacunek dla byłego funkcjonariusza i ochronę jego dóbr osobistych, nie jest możliwe upublicznienie uzasadnienia rozkazu personalnego - podkreślił.

Zobacz też:

Skandal w szkole policji w Szczytnie. Komendant oskarżany o mobbing i plagiat

Afera w szkole policji w Szczytnie. Jest reakcja uczelni

Źródło: RMF FM/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dct7leu

Podziel się opinią

Share

dct7leu

dct7leu
Więcej tematów