Trwa ładowanie...
d3m81gi

Wykładowca doniósł na szefa, potem stracił pracę. Komendant zawiadomił prokuraturę

Jest ciąg dalszy sprawy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Najpierw wykładowca doniósł na komendanta-rektora, później stracił pracę. Teraz szef złożył na niego doniesienie do prokuratury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Są nowe informacje ws. afery w Szczytnie
Są nowe informacje ws. afery w Szczytnie (PAP)
d3m81gi

Jeden z wykładowców Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie doniósł na komendanta-rektora. Zarzucił mu, że wykorzystał wyniki prac swoich podwładnych w habilitacji. Później został zwolniony - o czym pisały media. Komendant-rektor nie przeszedł obok tego obojętnie.

"W związku z nieprawdziwymi publicznymi wypowiedziami byłego funkcjonariusza - wykładowcy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, których udzielał w środkach masowego przekazu, w związku z jego zwolnieniem ze służby, komendant-rektor WSPol w dniu 16 grudnia 2019 r. skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przez tego byłego funkcjonariusza trzech przestępstw" - poinformował WP podinsp. Marcin Piotrowski, rzecznik komendanta rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Mowa o: składaniu pod adresem kierownictwa uczelni fałszywych oskarżeń, przestępstwa zniesławienia kierownictwa uczelni oraz przestępstwa zawiadomienia o przestępstwie niepopełnionym.

d3m81gi

Zobacz też: Polityk Konfederacji oburzył polityków. "Dno"

Jak podkreślił rzecznik, "pomawianie i zniesławianie funkcjonariuszy WSPol, w szczególności jej kierownictwa, godzi w wizerunek całej polskiej policji". Zapewnił, że "przeniesienie na zaopatrzenie emerytalne byłego funkcjonariusza nie miało żadnego związku ze zgłaszanymi przez niego rzekomymi nieprawidłowościami w funkcjonowaniu uczelni".

Przypomnijmy, że zwolniony wykładowca twierdzi, że został zwolniony, bo był niewygodny dla komendanta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3m81gi

Podziel się opinią

Share

d3m81gi

d3m81gi
Więcej tematów