Polska#Wygaszone - nowy hashtag zdobywa popularność. Internauci drwią z nowomowy polskiego rządu

#Wygaszone - nowy hashtag zdobywa popularność. Internauci drwią z nowomowy polskiego rządu

Po eufemistycznych określeniach Premier Ewy Kopacz, nazywając zlikwidowane kopanie "wygaszonymi", internauci zorganizowali nową akcję na Twitterze, w której pokazują na zdjęciach zamknięte zakłady, określając je nowym hasłem #Wygaszone. Akcja nabiera tempa i zyskuje także przeciwników.

#Wygaszone - nowy hashtag zdobywa popularność. Internauci drwią z nowomowy polskiego rządu
Źródło zdjęć: © freeimages.com

Dzięki specyfice serwisu, akcja #wygaszone bardzo szybko się rozprzestrzeniła i zyskała spore poparcie wśród internautów. Użytkownicy Twittera zamieszczają zdjęcia zamkniętych kopalni, po czym idąc za słowami Pani Premier, podpisują je jako "wygaszone". Na zdjęciach zobaczyć możemy nie tylko stare, zamknięte kopalnie, ale także różnego rodzaju fabryki, huty oraz inne zakłady pracy.

Na internetowych fotografiach ujrzeć możemy m.in. nieczynną Kopalnię Katowice, zamkniętą Cukrownię Sokołów Podlaski, Cukrownię w Klemensowie czy zrujnowany budynek dawnych Zakładów Mięsnych "Polski Hak" w Gdańsku. Na zdjęciach dać także upadające zakłady, zdewastowane budynki, które dziś już tylko szpecą krajobraz, a niegdyś były sprawnie funkcjonującymi zakładami pracy.

Akcja jednak zyskała swoich przeciwników, którzy rozpoczęli zamieszczanie zdjęć wybudowanych w tym czasie nowych zakładów, oznaczając je hasłem #wybudowane. Widać na nich m.in. nowe, duże fabryki wybudowane w specjalnych strefach ekonomicznych, m.in. Specjalną Strefę Ekonomiczną w Koszalinie, Strefę Aktywności Gospodarczej w Zielonej Górze, czy też nowo wybudowaną Fabrykę Ronal produkującą felgi samochodowe w Wałbrzychu, która daje ponad 400 nowych miejsc pracy.

Do kontrakcji dołączyła także Kancelaria Premiera, która za pomocą oficjalnego konta w serwisie Twitter również zamieszcza zdjęcia nowo powstałych miejsc pracy. Akcja #wygaszone a za nią także #zbudowne jest pokłosiem niedawnego kryzysu w branży kopalnianej oraz wdrożonym przez rząd planem restrukturyzacji upadających kopalń. Widać nieustającą, żywą dyskusję w przestrzeni publicznej związaną z kontrowersyjnym dla wielu planem naprawy zadłużonej i nierentownej Kompanii Węglowej.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)