Trwa ładowanie...

Wyciekły stenogramy rozmów Trumpa z Ławrowem

"New York Times" opublikował fragmenty stenogramu rozmowy Donalda Trumpa z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Prezydent stanów Zjednoczonych stwierdził m.in., że zwolnienie szefa FBI "zdjęło z niego presję".

Wyciekły stenogramy rozmów Trumpa z ŁawrowemŹródło: PAP/EPA, fot: michael reynolds
d117x2s
d117x2s

Do spotkania doszło 10 maja, czyli dzień po zdymisjonowaniu przez Trumpa dyrektora FBI Jamesa Comeya. - Właśnie zwolniłem szefa FBI. To był szaleniec, prawdziwy wariat – czytamy w stenogramach. - Byłem pod wielką presją z powodu Rosji. Teraz już zeszła - dodał Donald Trump zapewniając Rosjan, że nie jest obiektem śledztwa w tej sprawie.

Jak pisze amerykański dziennik, rzecznik Białego Domu Sean Spicer sugerował, że słowa prezydenta miały inny wydźwięk. - Poprzez upublicznienie i upolitycznienie śledztwa w sprawie Rosji James Comey stworzył niepotrzebną presję na nasze zdolności zaangażowania i negocjacji z Rosją - twierdzi Spicer.

Inny przedstawiciel Białego Domu tłumaczył "New York Times", że prezydent USA stosował jedynie taktykę negocjacyjną polegającą na tym, by uświadomić Rosjanom, jakich kłopotów mu przysporzyli ingerując w amerykańską kampanię wyborczą i w ten sposób skłonić ich do ustępstw w sprawie Syrii i Ukrainy.

d117x2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d117x2s
Więcej tematów