Trwa ładowanie...

Wyciek ropy u wybrzeży Mauritiusa. Japoński statek rozpadł się na dwie części

Nowy etap dramatu na Oceanie Indyjskim. Japoński statek przewożący m.in. ropę, który pod koniec lipca uderzył w rafę u wybrzeży Mauritiusa, rozpadł się na dwie części.

Zdjęcie statku MV Wakashio wykonane w sobotę 15 sierpnia. Tankowiec utknął na mieliźnie w pobliżu Parku Morskiego Blue Bay na Mauritiusie. Zdjęcie statku MV Wakashio wykonane w sobotę 15 sierpnia. Tankowiec utknął na mieliźnie w pobliżu Parku Morskiego Blue Bay na Mauritiusie. Źródło: East News, fot: AFP
d1w0wmj
d1w0wmj

Narodowy Komitet Kryzysowy Mauritiusa, cytowany przez zagraniczny portal "France24", przekazał, że stan japońskiego masowca "MV Wakashio" zaczął pogarszać się w sobotę 15 sierpnia w godzinach porannych.

Około godziny 16:30 czasu lokalnego zaobserwowano poważne odłączenie się najbardziej wysuniętej części statku. Oznacza to w praktyce, że statek rozpadł się na dwie części. "Na podstawie opinii ekspertów wdrażany jest plan holowania" - napisano w oficjalnym komunikacie.

Katastrofa ekologiczna na Mauritiusie

Przypomnijmy, że statek uderzył w rafę koralową 25 lipca, rozlewając około 1000 ton ropy. Ogółem na pokładzie statku znajdowało się około czterech tysięcy ton paliwa. "MV Wakashio" osiadł na mieliźnie w pobliżu rezerwatu dzikiej przyrody oraz obszarów przyrodniczych o znaczeniu międzynarodowym. Wyciek stanowi poważne zagrożenia dla rafy koralowej oraz zwierząt żyjących na wybrzeżu Mauritiusa.

Zdaniem Greenpeace katastrofa może być jednym z najstraszniejszych kryzysów ekologicznych, jaki kiedykolwiek spotkał Mauritius.

d1w0wmj

Źródło: France24

Obchody na Westerplatte. Wiceszef MON: Władze Gdańska są wyjątkowo upolitycznione

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1w0wmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w0wmj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj