Trwa ładowanie...

Wyciek gazu w bloku - ewakuowano ok. 200 osób

Mieszkańcy dwóch z trzech bloków w Skarżysku-Kamiennej ewakuowanych w nocy z soboty na niedzielę z powodu wycieku gazu powrócili do swoich mieszkań - poinformowała straż pożarna. Lokatorzy jednego z budynków nadal czekają na usunięcie awarii.

Share
Wyciek gazu w bloku - ewakuowano ok. 200 osób
Źródło: WP, Fot: Łukasz Szełemej
d28mkux

Jak wynika z informacji, jakie przekazał w niedzielę nad ranem dyżurny operacyjny skarżyskiej straży pożarnej kpt. Piotr Łojek, około 90 mieszkańców bloku przy ul. Piłsudskiego nadal nie może powrócić do swoich domów. Ratownicy zmniejszyli jednak strefę zagrożenia, dzięki czemu do mieszkań w dwóch sąsiednich blokach mogło wrócić ponad 100 osób.

Cały czas trwają prace związane z usunięciem awarii podziemnej sieci gazowej. Gaz ulatniający się przez kanały ciepłownicze dostał się do piwnicy jednego z bloków.

d28mkux

Nadal nie wiadomo, kiedy jego mieszkańcy będą mogli wrócić do domów. Operacja nie jest łatwa, pracownicy pogotowia gazowego musieli wezwać do Skarżyska dodatkowy sprzęt.

Pierwsze pomiary stężenia gazu, wykonane w sobotę późnym wieczorem, wskazywały tam na trzykrotne przekroczenie dopuszczalnej granicy bezpieczeństwa. W najtrudniejszym momencie akcji, około północy, poza mieszkaniami przebywało ok. 200 lokatorów trzech sąsiadujących ze sobą bloków. Na czas ewakuacji udostępniono im pomieszczenia w pobliskiej szkole oraz w namiocie pneumatycznym.

d28mkux

Podziel się opinią

Share
d28mkux
d28mkux
Więcej tematów