Trwa ładowanie...
d1lzgd7

Wybuch na tarasie domu koło Mikołowa. Chodziło o rozliczenia finansowe

Śląscy antyterroryści zatrzymali pięć osób podejrzanych o skonstruowanie i podłożenie ładunku wybuchowego na tarasie domu jednorodzinnego koło Mikołowa. Podczas eksplozji w domu było dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat oraz ich rodzice. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antyterroryści zatrzymali pięć osób, które są podejrzane o podłożenie ładunku wybuchowego
Antyterroryści zatrzymali pięć osób, które są podejrzane o podłożenie ładunku wybuchowego (Policja.pl)
d1lzgd7

We wtorek pięć zatrzymanych osób zostanie doprowadzonych do prokuratury w Mikołowie, gdzie usłyszą zarzuty. Mogą odpowiadać za sprowadzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez eksplozję materiałów wybuchowych, za co grozi do dziesięciu lat więzienia. Mężczyzna, który skonstruował ładunek wybuchowy, odpowie też za jego nielegalne wytworzenie. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Do groźnego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 3.00 w nocy. Dyżurny mikołowskiej komendy został zaalarmowany, że w niewielkiej miejscowości w pobliżu Mikołowa doszło do wybuchu. Na miejsce pojechali policjanci oraz pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Katowic.

Okazało się, że doszło do eksplozji ładunku wybuchowego na tarasie domu jednorodzinnego. Ładunek był umieszczony w plecaku. W domu spało małżeństwo z dwojgiem dzieci w wieku 4 i 6 lat. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dom został jednak uszkodzony, a funkcjonariusze ewakuowali z niego mieszkańców.

d1lzgd7
Policja.pl
Podziel się

Chodziło o rozliczenia finansowe

W sprawę zostali zaangażowali również kryminalni z Zespołu do Walki z Terrorem Kryminalnym KWP w Katowicach oraz funkcjonariusze lokalnego wydziału CBŚP. W poniedziałek zatrzymano pięć osób. To czterej mężczyźni i kobieta, w wieku od 18 do 42 lat, mieszkańcy powiatów gliwickiego i rybnickiego. Policjanci przeszukali ich domy i mieszkania. Znaleźli tam materiały, które mogły służyć do wytworzenia ładunków wybuchowych oraz narkotyki.

Źródło: Policja.pl
d1lzgd7

Jak ustalili śledczy, ładunek wybuchowy skonstruował w piwnicy swojego domu jeden z zatrzymanych mężczyzn. Był on już wcześniej karany za wytwarzanie bez zezwolenia broni i amunicji, kradzieże i groźby. Pozostałe osoby odpowiedzą za przewiezienie plecaka z niebezpieczną zawartością na miejsce oraz za podłożenie ładunku wybuchowego na taras domu. Prawdopodobnie motywem ich działania były rozliczenia finansowe.

Źródło: Policja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lzgd7

Podziel się opinią

Share

d1lzgd7

d1lzgd7
d1lzgd7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów