Trwa ładowanie...

Wybuch butli z gazem w wałbrzyskiej kamienicy. Poparzona została jedna osoba

Do groźnego wybuchu butli z gazem doszło dziś rano w jednej z kamienic w wałbrzyskiej dzielnicy Piaskowa Góra. Z poparzeniami ciała trafiła do szpitala 60-letnia kobieta.

Share
Wybuch butli z gazem w wałbrzyskiej kamienicy. Poparzona została jedna osoba
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d3pubjt

Do zdarzenia doszło około godz. 6:00 w mieszkaniu w trzypiętrowej kamienicy przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się służby ratunkowe.

- W wyniku pożaru spowodowanego prawdopodobnie przez wybuch butli gazowej poszkodowana została 60-letnia mieszkanka lokalu, w którym doszło do eksplozji. Kobieta z poparzeniami 40 proc. powierzchni ciała trafiła do szpitala - mówi Wirtualnej Polsce st. asp. Joanna Żygłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

d3pubjt

Z kamienicy ewakuowano pozostałych 14 mieszkańców. Przez kilka godzin trwała akcja gaśnicza prowadzona przez kilka jednostek straży pożarnej. Teren akcji zabezpieczany był przez policję.

- Po ugaszeniu pożaru na miejscu pojawił się inspektor nadzoru budowlanego, którego zadaniem było sprawdzenie, czy dalsze mieszkanie w budynku przy ul. Wrocławskiej nie zagraża bezpieczeństwu lokatorów. Inspektor po oględzinach nie odnotował niczego, co mogłoby zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców i mogli oni powrócić do swoich domów - dodaje Żygłowicz.

Obecni na miejscu biegli ustalają, co było przyczyna wybuchu butli z gazem.

d3pubjt

Podziel się opinią

Share
d3pubjt
d3pubjt
Więcej tematów