Trwa ładowanie...
d2ljclf

Wybrano nowego prezesa Polskiego Radia. To sędzia Trybunału Stanu

Andrzej Rogoyski został nowym prezesem Polskiego Radia. W przeszłości był wiceprzewodniczącym Trybunału Stanu. Na stanowisku prezesa zastąpił Jacka Sobalę, którego obowiązki pełnił od sierpnia tego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Rogoyski został wybrany prezesem Polskiego Radia
Andrzej Rogoyski został wybrany prezesem Polskiego Radia (PAP)
d2ljclf

Pod koniec sierpnia Rada Mediów Narodowych zdecydowała o ostatecznym odwołaniu zawieszonego wcześniej Jacka Sobali z funkcji prezesa Polskiego Radia. Jego obowiązki tymczasowo przejął Rogoyski. W czwartek zdecydowano o mianowaniu go na stałe.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, Rogoyski był jedynym kandydatem ubiegającym się o tę funkcję. Za jego kandydaturą zagłosowali związani z PiS Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk, natomiast od głosu wstrzymali się Juliusz Braun z Platformy Obywatelskiej oraz Grzegorz Podżorny z Kukiz'15.

Andrzej Rogoyski został trzecim prezesem Polskiego Radia od 2016 roku. Wcześniej tę funkcję piastowali Jacek Sobala oraz Barbara Stanisławczyk-Żyła.

d2ljclf

Zobacz także: Mel Gibson w nowym spocie Polskiej Fundacji Narodowej

Rogoyski trafił do Polskiego Radia z Trybunału Stanu, w którym zasiadał od marca 2017 roku. Jego kandydaturę na wiceprzewodniczącego TS zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość. Rogoyski jest absolwentem wydziału Prawa Kanonicznego Akademii Teologii Katolickiej, ukończył też prawo na UW. Był szefem NZS na ATK, w czasie strajków studenckich stał na czele komitetu strajkowego. Od lat 90. prowadzi praktykę adwokacką. Przewodniczył również radzie nadzorczej Polskiego Radia.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ljclf

Podziel się opinią

Share
d2ljclf
d2ljclf
Więcej tematów