Trwa ładowanie...

Wybory w USA. Ostatnia debata Hillary Clinton-Donald Trump. Pierwsze sondaże wskazują wygraną Clinton

• W Las Vegas odbyła się trzecia, ostatnia debata telewizyjna Clinton-Trump
• Pierwsze sondaże wskazują na wygraną Clinton
• W sondażu dla CNN 52 proc. wskazało na kandydatkę Demokratów
• W badaniu ośrodka YouGov zaś - 49 proc.

Share
d7lgkfh

Dyskusje merytoryczne ale i personalne ataki. Tak wyglądała trzecia i ostatnia debata telewizyjna w amerykańskich wyborach prezydenckich. Według pierwszych sondaży, Hillary Clinton wygrała pojedynek z Donaldem Trumpem.

Trump podczas debaty przekonywał o konieczności kontroli granic, renegocjowania porozumień handlowych, współpracy z Rosją i rozbiciu korupcyjnego układu waszyngtońskich elit i wielkiego biznesu. Clinton mówiła o legalizacji statusu nielegalnych imigrantów, wsparciu klasy średniej i ochronie praw kobiet. Donalda Trumpa przedstawiała jako groźnego demagoga i nazwała marionetką Putina.

Kandydat Republikanów odpowiadał, że Clinton, którą nazwał "okropną kobietą" jest częścią skorumpowanego systemu. Trump nie chciał zadeklarować, że uzna wynik wyborów.

d7lgkfh

Komentator telewizji Fox News Charles Krauthammer uważa, że taką odpowiedzią miliarder popełnił polityczne samobójstwo bo zraził do siebie umiarkowanych wyborców. - Oni nie chcą radykała, który podważa fundamenty republiki. Można krytykować Waszyngton ale nie można podważać legalności wyborów - stwierdził publicysta.

W sondażu telewizji CNN 52 proc. ankietowanych wskazało na zwycięstwo Hillary Clinton a 39 proc. na Donalda Trumpa. W badaniu ośrodka YouGov 49 proc. stwierdziło, że wygrała była sekretarz stanu a 39 proc., że kandydat Republikanów.

d7lgkfh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7lgkfh
d7lgkfh
Więcej tematów