Trwa ładowanie...
d2zsqeq

Wybory w USA. Joe Biden spełnił warunki do nominacji Demokratów. Będzie rywalem Donalda Trumpa?

Joe Biden od piątku spełnia już wszystkie formalne warunki, by uzyskać nominację Partii Demokratycznej na jej kandydata w tegorocznych wyborach prezydenckich w USA. Popiera go w sumie 1993 delegatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joe Biden będzie walczył o prezydenturę w wyborach w USA
Joe Biden będzie walczył o prezydenturę w wyborach w USA (PAP)
d2zsqeq

Wybory w USA. Joe Biden spełnił formalne warunki

Już od kwietnia Joe Biden był faworytem do otrzymania nominacji do wyborów prezydenckich. Wtedy z wyścigu do fotela prezydenckiego wycofał się główny jego rywal, senator Bernie Sander. Mimo to Biden musiał spełnić formalne warunki, by uzyskać nominację. Zrobił to w piątek, gdy przekroczył wymagany próg 1991 delegatów popierających go.

- To trudny okres w historii Ameryki. Gniewna, dzieląca polityka Donalda Trumpa nie jest na niego odpowiedzią. Kraj woła o przywództwo, które może nas zjednoczyć - przekazał w oświadczeniu Biden, którego cytuje serwis usatoday.com. Wszystko wskazuje na to, że Biden będzie kontrkandydatem Donalda Trumpa w walce o prezydenturę.

d2zsqeq

Wybory w USA. Kim jest Joe Biden?

Joe Biden to były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. Stanowisko to pełnił w latach 2009-2017, gdy prezydentem Stanów Zjednoczonych był Barack Obama. Joe Biden ma 77 lat. Już wcześniej starał się o stanowisko prezydenta, ale przegrywał w prawyborach Partii Demokratycznej. Od 1972 roku jest senatorem Stanów Zjednoczonych.

Edukował się w stanie Delaware. Po zakończeniu studiów prawniczych pracował jako adwokat. Przez całą karierę polityczną był związany z Partią Demokratyczną. W latach 1970–1972 należał do Rady Hrabstwa New Castle. Był piątym najmłodszym senatorem w historii Stanów Zjednoczonych i najdłużej urzędującym senatorem z Delaware.

Zobacz wideo: "Niepojęte". Drwiny PiS ze zdjęcia na profilu Donalda Tuska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zsqeq

Podziel się opinią

Share

d2zsqeq

d2zsqeq
Więcej tematów