WP

Wybory samorządowe: Polacy nie chcą głosować na kandydatów partyjnych

Polacy są zmęczeni partyjnymi przepychankami. Niespełna połowa gotowa jest głosować na kandydatów ugrupowań politycznych w wyborach samorządowych. Największa grupa wyborców woli bezpartyjnych samorządowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Śpiewak konkuruje o fotel prezydenta Warszawy z kandydatami PiS i PO
Jan Śpiewak konkuruje o fotel prezydenta Warszawy z kandydatami PiS i PO (PAP, Fot: Leszek Szymański)
WP

Z badania przeprowadzonego przez IBRIS dla Radia Zet wynika, że co trzeci Polak w wyborach samorządowych najchętniej zagłosuje na kandydata bezpartyjnego. Najwyraźniej wyborcom przede wszystkim zależy na fachowości samorządowców. Wielu Polaków może też być zmęczona ciągłymi przepychankami politycznymi i woleć, aby nie przenosiły się one na poziom ich społeczności.

WP.PL
Podziel się

Z sondażu wynika, że niespełna połowa wyborców posłucha rekomendacji politycznych, w tym 26,4 proc. poprze kandydatów partii opozycyjnych. Z kolei obóz rządzący może liczyć na głosy zaledwie 16,6 proc. głosujących. To niezwykle mało i znacznie odbiega od sondaży wskazujących na wyraźną przewagę PiS w hipotetycznych wyborach parlamentarnych.

WP

Zobacz także: Jaki odpowiada Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej

Do wyborów zaplanowanych na 21 października wiele się może jeszcze wydarzyć, bo mniej więcej co czarty Polak nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP