Trwa ładowanie...
mateusz morawiecki

Wybory prezydenckie 2020. Mateusz Morawiecki podał prawdopodobny termin głosowania

Premier Mateusz Morawiecki podał prawdopodobną datę wyborów. - Późniejszy termin nie byłby wskazany ze względu na upływającą kadencję obecnego prezydenta - tłumaczył.

Share
Wybory prezydenckie 2020. Mateusz Morawiecki podał prawdopodobny termin głosowania
Źródło: PAP
d22yb0o

- Chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne i przeprowadzić te wybory zgodnie z konstytucją i dzisiaj planujemy zrobić to na 28 czerwca - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. - Późniejszy termin nie byłby wskazany, ponieważ potem do 6 sierpnia kończy się kadencja prezydenta i z terminów, które potem wynikają z prawa mogłoby to oznaczać, że ogłoszenie ostateczne wyborów, czy zatwierdzenie wyborów przez Sąd Najwyższy przeciągnęłoby się poza ten termin - dodał.

- Dzisiaj więc celujemy w termin 28 czerwca - powtórzył Mateusz Morawiecki.

d22yb0o

Dopytywany o to, kiedy zostanie opublikowana uchwała Państwowej Komisji Wyborczej dotycząca wyborów prezydenckich odparł, że trwają w tej sprawie analizy.

10 maja PKW opublikowała uchwałę, w której stwierdzono, że "w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów". Wskazano w niej, że "marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na ponowne zarządzenie wyborów".

Uchwała PKW powinna zostać opublikowana w "Dzienniku Ustaw". Termin 14 dni biegnie od chwili publikacji uchwały.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d22yb0o

Podziel się opinią

Share
d22yb0o
d22yb0o
Więcej tematów