Trwa ładowanie...
d1y1sck

Wybory prezydenckie 2020. Łukasz Szumowski wydał rekomendacje ws. głosowania korespondencyjnego. Ogłoszono gminy

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał Państwowej Komisji Wyborczej rekomendacje dotyczące sposobu głosowania w wyborach prezydenckich 28 czerwca. W niektórych gminach nadchodzące wybory z uwagi na sytuację epidemiczną zostaną przeprowadzone wyłącznie w formie korespondencyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Łukasz Szumowski wydał rekomendację dotyczącą sposobu głosowania
Wybory prezydenckie 2020. Łukasz Szumowski wydał rekomendację dotyczącą sposobu głosowania (PAP)
d1y1sck

"Minister Zdrowia, prof. Łukasz Szumowski przekazał dziś do Państwowej Komisji Wyborczej rekomendacje w sprawie przeprowadzenia wyborów wyłącznie w formie korespondencyjnej w dwóch gminach, w których tzw. wskaźnik zapadalności przekracza 100 na 10 000 mieszkańców" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Rekomendacje wydane zostały dla dwóch gmin: Baranowa (woj. wielkopolskie) oraz Marklowic (woj. śląskie). "Obie gminy należą do powiatów, w których notujemy wysoki wskaźnik liczby aktywnych przypadków, tj. powiatu kępińskiego oraz powiatu wodzisławskiego" - czytamy w opublikowanym komunikacie

Po wydaniu rekomendacji przez Łukasza Szumowskiego, Państwowa Komisja Wyborcza musi przyjąć uchwałę najpóźniej siedem dni przed wyborami prezydenckimi. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, obecnie trwa posiedzenie komisji PKW, która zaopiniuje rekomendacje ministra zdrowia.

d1y1sck

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Wybory prezydenckie 2020. Wybierzemy spośród 11 kandydatów

Nadchodzące wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. W zdecydowanej większości gmin głosować będzie można zarówno w sposób tradycyjny - przy urnach wyborczych, jak i korespondencyjnie.

Do walki o urząd prezydenta RP staną: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y1sck

Podziel się opinią

Share
d1y1sck
d1y1sck
Więcej tematów